HALO 2021 – zapisy start!

HALO 2021 wystartuje zgodnie z tradycją pod koniec listopada!

W sezonie 2020/2021 rozgrywki Halowej Amatorskiej Ligi Orlika o Puchar Starosty Pilskiego rozpoczną się jak co roku po zakończeniu sezonu „trawiastego”, czyli pod koniec listopada. Liga potrwa około do połowy lutego. FUN i AMATOR prawdopodobnie nieco dłużej, PRO zakończymy przed startem sezonu trawiastego.

Arena rozgrywek ulegnie małej zmianie ze względu na remont hali PUSS. Od stycznia najprawdopodobniej powrócimy do dobrze znanego nam obiektu PUSS, ale kilka jesienno – zimowych kolejek rozegramy w innej, nowoczesnej, pilskiej hali. Trwają rozmowy na ten temat z trzema obiektami, w tym jednym…. nie zapeszajmy 😉

W tym roku przewidujemy podział na trzy ligi.

Liga PRO to najwyższa klasa rozgrywkowa w której nie ma ograniczeń ze względu na przynależność zawodników do klubów futsalowych lub lig trawiastych. Tu walka toczy się na całego, o mistrzostwo, wypasione nagrody rzeczowe i cenne puchary.

Liga FUN to zaplecze PRO. Zostanie stworzona w podobny sposób jak rok temu: w składzie meczowym (całym, nie tylko tym na boisku) będzie mogło przebywać maksymalnie trzech zawodników występujących powyżej A-klasy lub w pół profesjonalnych klubach futsalu.

Liga AMATOR dedykowana jest dla OldBoyów, drużyn szkolnych i tych które zaczynają przygodę z futsalem. Zagrają tu ekipy które które w swoim składzie mają maksymalnie 1 zawodnika występującego powyżej A-klasy (lub w klubie futsalu). Wprowadzamy tu zastrzeżenie, że drużyna chcąca grać w tej lidze, w poprzednim sezonie nie zajęła miejsca wyższego niż 5 w lidze FUN. Chcemy by ta liga była kompletnie amatorska, a wyniki meczów nie oscylowały w okolicy różnicy 10 goli.

Najcenniejsze nagrody będą oczywiście w lidze PRO i FUN w których rywalizacja będzie się toczyć na zdecydowanie wyższym poziomie niż w lidze AMATOR.

Rozgrywki będzie sędziować dwójka arbitrów. Liga zostanie rozegrana nowymi (jak co sezon) piłkami dedykowanymi do futsalu.

Zgodnie z wynikami ankiety satysfakcji (przeprowadzonej wiosną 2020) planujemy:

  1. Wprowadzić bardziej restrykcyjny limit przekładania meczów na inny dzień. O wszystkim poinformujemy w regulaminie.
  2. Nie wprowadzać systemu grania sobota-niedziela. W większości przypadków (poza max 2-3 kolejkami) będzie to jeden dzień.
  3. Przyjąć zasadę upublicznienia zgłoszonej listy zawodników na naszej stronie. (Będzie można dopisywać jak zawsze, ale baza będzie publiczna)

Zapisy do ligi rozpoczynamy z dniem dzisiejszym, zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu doprecyzowania niejasności: 605 219 102 lub bezpośrednio poprzez fanpage Orlika na facebooku.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *