Tafcia Team mistrzem Północnej Wielkopolski

Turniej Mistrzów Północnej Wielkopolski połączony ze wsparciem Mariusza Markowskiego padł łupem zespołu Tafcia Team. Wydarzenie wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Do Kotunia zaprosiliśmy dziesięć drużyn – można powiedzieć, ze starych znajomych, bo większość piłkarzy występowała już w naszych rozgrywkach, mimo że sami pochodzą z różnych części regionu – Wałcza, Złotowa, Jastrowia, Chodzieży czy też Piły. I właśnie ci gracze rywalizowali o miano najlepszych w Turnieju Mistrzów Północnej Wielkopolski.

Zmagania podzielone były tradycyjnie na fazę grupową i pucharową. Tym razem w pierwszej były dwie grupy po pięć ekip, z czego dwie najlepsze awansowały bezpośrednio do półfinałów. I w jednej i drugiej walka o awans toczyła się do samego końca.

Ostatecznie w półfinałach zameldowały się drużyny Biting Lizards, Skup Złomu Cichy (grupa A), Mario Team i Tafcia Team (grupa B). Spotkania półfinałowe oczywiście również dostarczyły mnóstwa emocji, jednak koniec końców to Tafcia Team i Biting Lizards zameldowały się w finale. Prowadzenie w nim za sprawą niezawodnego Jakuba Fatygi zdobyli ci drudzy i nie oddali go niemal do końca meczu. Niemal, bo w jednej z ostatnich akcji strzałem życia popisał się Sebastian Marach i doszło do serii rzutów karnych. Tam aż dwa z trzech strzałów obronił bramkarz Tafcia Team zapewniając swojej drużynie wygraną w całym turnieju.

Dzięki zbiórce wśród uczestników na rzecz Mariusza Markowskiego udało nam się zebrać 897zł. Z kolei dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego mogliśmy zakupić nagrody nie tylko dla dwóch MVP, jak to z reguły miało miejsce na naszych wydarzeniach, ale dla całej drużyny turnieju. W jej skład weszli:

Konrad Górka, Jakub Fatyga, Bartek Wojciechowski, Tomasz Brzeski, Sebastian Marach oraz Gracjan Kowalski.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *