Internetowy Dzień Zdrowia – pytania do specjalistów

Zachęcamy do zadawania pytań…

… poprzez facebook Orlika Piła lub e-mail orlik.pila@gmail.com

Zebrane pytania i odpowiedzi naszych specjalistów.

  1. Czy na wydarzeniach Orlika można używać alko-gogole?

Była taka możliwość w Dniu Zdrowia organizowanym we współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego. Jeżeli będzie kolejny event z tym narzędziem, z pewnością poinformujemy.

2. Na jaki numer w końcu dzwonić?

Domyślamy się, że chodzi o pytanie i wątek poruszany przez naszego specjalistę: 112 czy 9991? Pod numer 112 należy dzwonić przede wszystkim wtedy, gdy sytuacja wymaga przybycia co najmniej dwóch służb ratowniczych. Jeżeli potrzebujemy pomocy jednej służby, to najlepiej dzwonić bezpośrednio na ich numery alarmowe, które przypominamy poniżej:

999 – pogotowie ratunkowe
998 – straż pożarna
997 – policja

3. Dominik pięknie wygląda – traktujemy to jako komplement dla Dominika a nie pytanie 🙂

4. Co robić z mały dzieckiem które się zakrztusi?

Jeżeli dziecko zachłysnęło się bądź zakrztusiło, ale kaszle – nie należy mu w tym przeszkadzać. Oznacza to, że drogi oddechowe zostały zablokowane tylko częściowo. Warto pamiętać, że naturalne odruchy są najbardziej efektywne.
Pierwszą reakcją musi być ułożenie dziecka na brzuch, koniecznie z nisko opuszczoną głową. To ułatwia samoistne wypłynięcie płynu z dróg oddechowych lub wykrztuszenie go w trakcie kaszlu. W przypadku, kiedy niemowlę lub noworodek zakrztusi się mlekiem czy wodą, należy: położyć go na ręce/przedramieniu w pozycji na brzuchu, lekko przechylić głowę w dół, * kilka razy otwartą dłonią oklepać okolicę międzyłopatkową.

5. Jaki trening w domu dla kilku letniego chłopca?

Każdy! Ruch to zdrowie, można spróbować zabaw z miękką piłką (dostępne są w sieci Decathlon), można próbować drabinki koordynacyjne z kredek czy też mini mecz z kulką papierową. Ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

6. Gdzie można zobaczyć spis ćwiczeń na rozciąganie?

Oczywiście na naszej transmisji 🙂 A jeżeli chcecie artykuł, polecamy Internet. Tutaj fajnie jest rozpisane: http://www.treningrozciagania.pl/

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *