PODSUMOWANIE I RUNDY

Zakończyliśmy pierwszą rundę HALO STYKU 2023. Jest to dobry moment żeby podsumować sobie to co wydarzało się do tej pory we wszystkich trzech ligach.

Zacznijmy jednak od kwestii organizacyjnych.

Ze względu na dostępność ( a raczej jej brak) nie będzie kolejki 14-15 stycznia. Do hali MOSiR w Pile powrócimy 21 stycznia (sobota), następnie zagramy: 29.01 (niedziela) oraz w lutym: 4 i 5, 12, 19, 26.

II runda liczy 7 kolejek tak jak pierwsza, a więc zakończymy rozgrywki w ostatni weekend lutego 2023 roku.

Część meczów, ze względu na przekładanie, nie została rozegrana. Jak widać, nie ma możliwości rozegrania ich w osobnym terminie, dlatego jako Organizator wytypujemy terminy gdy zostaną rozegrane te mecze. Równocześnie zgadzamy się na kolejne przekładanie meczów (za wyjątkiem ostatniej i przed ostatniej kolejki, wtedy nie wolno zgodnie z Regulaminem), ale prosimy liczyć się z tym, że to my jako Orlik Piła wskażemy termin i godzinę gdy ten mecz zostanie rozegrany ?

Zaległe mecze które zaczniemy sukcesywnie „wplatać” w terminarz począwszy od soboty 21.01:

Darpol – Dach Stef

Complex Przewóz Osób – Oggy Group

Eltom – Styku Transport

El-Fen Leżenica – Skup Złomu Cichy

Szafa Premio Nowak – Szkoła Jazdy Sukces

War-Bud – Zamoście

Drugim komunikatem organizacyjnym jest okienko transferowe. Otwarte jest od 9 stycznia, zostanie zamknięte w niedzielę 15 stycznia o północy. Zawodnicy którzy chcą zmienić barwy klubowe muszą mieć zgodę (choćby wiadomość na facebooku) kapitana obecnego oraz przyszłego zespołu. W sytuacji gdy zawodnik zmieni barwy klubowe, a przeciwnik zgłosi walkower – poprosimy o screen z rozmowy gdzie jest zgoda stron i to on (screen) może zadecydować o walkowerze. Odpowiedzialność spoczywa na zainteresowanych stronach ?

A teraz czas na podsumowanie!

W rozgrywkach pierwszej ligi HALO STYKU przewodzi Mrówka która krok po kroku, systematycznie, punktuje kolejnych rywali. Wszystko wskazuje na to, że to jest sezon, w którym ekipa Artura Olenderka, pod dowództwem Wojtka Węgrzyna ostatecznie zdobędzie upragniony złoty medal HALO STYKU 2023! Nie jest jednak tak prosta autostrada jak mogłoby się wydawać. Strata dwa razy punktów przez Mrówkę może znacznie przybliżyć do niej zespół Styku Transport który po świetnym dla widzów meczu pokonał STS Logistics. Styku ma w chwili obecnej 8 punktów straty i jeden mecz mniej. Przy ewentualnej wygranej będzie miał -5 punktów do lidera i na początku drugiej rundy zmierzy się z Mrówką. Będzie to w takim układzie spotkanie o 6 punktów.

Wspomniany STS Logistics i obrońca trofeum Darpol, być może również włączą się jeszcze do walki, ale naszym zdaniem pomiędzy tymi drużynami (i być może Dach Stefem) będzie walka o podium ligi. Aż pięć drużyn będzie rywalizować o drugie i trzecie miejsce, a jeśli Eltom zacznie grać na miarę swoich możliwości to również zespołu z Miasteczka Krajeńskiego nie można skreślać w ostatecznym rozrachunku.  

Nasz typ (prosimy brać go z przymrużeniem oka): 1. Mrówka 2. Styku 3. Darpol

W II lidze HALO STYKU rundę pierwszą na pierwszym miejscu w tabeli kończy Skup Złomu Cichy który w ostatniej kolejce pokonał wice-lidera Szafa Premio Nowak. Równocześnie wygrana Jardo nad Szkołą Jazdy Sukces spowodowała przeskoczenie Szafy Premio Nowak przez zespół Przemka Rentza. Jardo ma 13 punktów, tyle co Skup, lepszy bezpośredni pojedynek, ale gorszy bilans bramkowy, wobec czego to Skup Złomu Cichy zakończył pierwszą rundę na fotelu lidera, z tyloma punktami co Jardo. Należy zwrócić uwagę, ze w tracie trwania sezonu o miejscu  w tabeli decyduje bilans bramek ale na sam koniec decyduje bezpośredni pojedynek z dwóch meczów. Do podium na którym zasiada Skup Złomu, Jardo dołączył El-Fen Leżenica, który ma tyle samo punktów co Szafa Premio Nowak i Czarni Dawid.

II Liga jest niezwykle wyrównana i tak naprawdę każdy z wymienionych zespołów jeszcze może włączyć się do walki o mistrzostwo.  Co więcej, w przypadku wygranej w zaległym spotkaniu również Szkoła Jazdy Sukces będzie miała 12 punktów. Rywalizacja jest zacięta a poziom ligi najbardziej wyrównany ze wszystkich trzech HALO STYKU.

Nasz typ: 1. Skup Złomu Cichy 2. Szafa Premio Nowak 3. Jardo

W rozgrywkach trzeciej ligi HALO STYKU w meczu o lidera Media Markt pokonało Zamoście. Tym samym zespół Pawła Omullera z 16 punktami wyprzedza Wielkopolska Grupę Ubezpieczeniową (15 oczek) oraz wspomniane Zamoście, które ma jednak jeden mecz rozegrany mniej. WGU w ważnym spotkaniu pokonało Asta Net i tym samym jest cały czas w czołówce i utrzymuje dystans do lidera. Asta Net ma sporo straconych punktów i bardziej powalczy o podium, razem z SM Jadwiżyn który się przebudził i inkasuje punkty w kolejnych spotkaniach. Pytanie jaka formę utrzymają te dwie drużyny w kontekście drugiej rundy i walki o podium.

Nasz typ: 1. Media Markt 2. Zamoście 3. Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa

W naszej ocenie obecny sezon 2022/2023 stoi na najwyższym poziomie w historii. Każda liga, zarówno pierwsza, druga jak i trzecia, jest silniejsza niż rok temu. W drugiej i trzeciej lidze o mistrzostwo walczą zaciekle 2-3 drużyny a o podium 5-6 ekip. W pierwszej lidze odjechała Mrówka, która pewnie zmierza ku mistrzostwu, ale należy pamiętać, że w HALO STYKU wiele może się wydarzyć.

Entuzjastycznie patrzymy na drugą rundę, czekamy na wiele emocji oraz życzymy sobie i Wam w nowym roku wiele pięknych zwycięstw, braku kontuzji i walki o postawione cele do samego końca!

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *