Podsumowanie V i VI kolejki

Complex i Darpol gonią w V kolejce Mrówkę, która systematycznie stara się uciekać rywalom. Jej łupem pada Styku Transport. Niżej w tabeli przebudzenie Okiboats i kolejne punkty Skupu. Zapraszamy do przeczytania relacji.

Complex Przewozy Osób vs Jardo 7:2
Dawid Pruciak, Michał Dullek, Kacper Perek X3, Krzysztof Hnat x2
MVP: Adrian Januszkiewicz
Complex Przewóz Osób w V kolejce napotkał Jardo, które w lidze orlikowej radzi sobie nieco gorzej niż na hali – gdzie przecież wielokrotnie walczyło o mistrzostwo. Drużyna Daniela Zawadzkiego zdobyła w spotkaniu z ekipą Przemka Rentza 3 punkty, wygrywając różnicą 5 goli. Spowodowało to po stronie Complexu zdobycie piętnastego ligowego punktu i „skok” na drugie miejsce w tabeli ligi. Przed Complexem będzie bardzo trudne zadanie obrony podium, ponieważ na tą drużynę czeka jeszcze Darpol i… Mrówka.


Darpol vs Tiruriru 6:2
Paweł Kędziora x3, Darek Nowak, Dominik Paczyński, Szymon Zagalski – Łukasz Tomaszewski x2
Żółte kartki: Wiktor Kałuża
MVP: Paweł Kędziora
Wspomniany wcześniej Darpol nie może gubić dystansu do rywali jeżeli chce w ostatniej kolejce ligi mieć realne szanse na puchar. Darpol odrobił lekcje z pierwszej kolejki i pewnie wypunktował drużynę środka tabeli, jaką jest ciekawy zespół FC Tiruriru, złożony z paczki znajomych pod przewodnictwem Łukasza Tomaszewskiego. FC Tiruriru nie miało w tym meczu wielu argumentów żeby przeciwstawić się ofensywnej sile wielokrotnych mistrzów turniejów i liga Orlika. Najlepszy na boisku był wracający po miesiącu absencji Paweł Kędziora.

Chłopaki z FC Tiruriru wywiesili dla swojego przyjaciela z drużyny – Marcina Janusza – baner, z życzeniami powrotu do zdrowia po kontuzji z IV kolejki.


Skup Złomu Cichy vs Jadwiżyn Panowie Piłkarze 9:1
Szymon Kaczmarowski x3, Mateusz Ziarnowski, Mikołaj Kuczkowski, Marceli Wysocki 2, Mateusz Ćwiek 2 – Bartek Kryka
Mvp: Szymon Kaczmarowski
W spotkaniu Skupu z Jadwiżynem działo się naprawdę sporo. Choć to ekipa Mariusza Cichego przeważała przez większość meczu, czego efektem jest pewna wygrana, to Jadwiżyn również miał kilka ciekawych i dobrych sytuacji do podwyższenia prowadzenia. Na boisku z bardzo dobrej strony pokazywał się Szymon Kaczmarowski, który dobrze współpracował z młodszymi i mniej doświadczonymi zawodnikami Skup Złomu Cichy. „Sajmon” zdobył trzy bramki i zasłużenie został MVP meczu.

FC Tiruriru 5-1 Leśne Dziki
Kuba Stefanowski 2, Łukasz Tomaszewski 3 – Grzegorz Narożny
Mvp: Kuba Stefanowski
Po przegranej z Darpolem, FC Tiruriru stawiło się do drugiego pojedynku tego dnia. Rywalem była drużyna Leśnych Dzików. Łukasz Tomaszewski do spółki z Kubą Stefanowskim nie dali jednak swojemu rywalowi większych nadziei na wywiezienie korzystnego rezultatu. FC Tiruriru potwierdza, że to drużyna która spokojnie może myśleć o włączeniu się do walki o podium ligi, jednak w II fazie sezonu musi zdobyć kilka punktów więcej. Najtrudniejszych rywali: Mrówkę i Darpol ma już jednak za sobą.

Jadwiżyn Panowie Piłkarze 10-0 Wyspiarz
Kamil Krygiolka, Łukasz Ograbek 3, Bartek Kryka, Marcin Ciesielski 3, Paweł Gorlaszynski, Mouhcine Elanaya
Mvp: Marcin Ciesielski
V kolejka to był dzień odrabiania zaległości. Jadwiżyn również grał dwa mecze i po przegranej ze skupem, analogicznie do FC Tiruriru, wygrał swój drugi mecz. Na przeszkodzie stanął Wyspiarz, który przez długie okresy czasy składnie wymieniał piłkę i wyprowadzał groźne akcje. To było jednak o wiele za mało na dobrze dysponowanych Panów Piłkarzy z Jadwiżynu. Ponadto dwie szybko stracone bramki nie pomogły Wyspiarzowi w ułożeniu tego spotkania po swojej myśli, ale też z punktu widzenia obserwatorów uważamy, że 10-0 to zbyt wysoki wymiar kary.

Na Instagramie pytaliśmy czy to wpadło. Wpadło 😉

Gokart and Jump and Bilard Extreme 4-1 Leśne Dziki
Kamil Lisowski, Seba Marach 3 – Patryk Siwiak
MVP: Sebastian Marach
Gokarty grają w tym sezonie w kratkę, akurat w spotkaniu z Dzikami to była ta lepsza strona drużyny Dawida Ciszka. Dziki w swoim drugim meczu tego dnia nie podtrzymały tendencji DC Tiruriru i Jadwiżynu, Panów Piłkarzy, przegrywając oba mecze. W spotkaniu przeważał Gokart and Jump and Bilard Extreme, ale po pierwszej odsłonie prowadzenie było bardzo skromne, dające Dzikom duże nadzieje na drugie 15 minut. Ostatecznie jednak na nadziejach się skończyło, a Gokarty dopisały 3 punkty.

Mrówka 9-1 Styku
Radek Goźdź, Kuba Skwarek 2, Patryk Koc 2, Wojtek Węgrzyn 3, Adrian Jagodziński – Łukasz Stępień
Mvp: Patryk Koc
Mrówka jest rozpędzona i kroi kolejny skalp. Tym razem jej ofiarą padł Styku Transport. W zasadzie pierwsze 60 sekund już ustawiło wynik meczu, kiedy to Wojtek Węgrzyn i Radek Góźdź w krótkim czasie strzelili dwie bramki. Mecz miał być najciekawszym spotkaniem dnia i małe nadzieje na taki scenariusz dał Łukasz Stępień, bramka na 1-3, ale to było już wszystko, co ciekawego się wydarzyło. Dalej był koncert Mrówki i kolejne bramki na dobicie rywala.

Okiboats 1-0 Wyspiarz
??
Mvp: Jacek Mazur

W ostatnim meczu poniedziałkowej kolejki Okiboats podjął grający drugi mecz Wyspiarz. Leśne Dziki przerwały tendencję wygrywania drugiego spotkania, a Wyspiarz się pod tym podpisał. należy jednak zaznaczyć, ze spotkanie było bardzo wyrównane. przy wyniku 0-0 Damian Chudy ostrzelał poprzeczkę, a Wyspiarz skonstruował kilka interesujących kontrataków. Okiboats wzmocnione Kamilem Szymankiem zdobyło komplet punktów w niełatwym dla siebie meczu, w którym przeciwnik był bliski remisu.

Środowe mecze

Jardo – Wyspiarz 9:0
Jakub Fatyga 6, Łukasz Wojtowicz 2, Krzysztof Kuźmicz
MVP: Kuba Fatyga

Skup Złomu 5-0 Okiboats
Styku Transport 5-0 Leśne Dziki

Gokart 3-2 Complex
Albert Sokołowski, Sebastian Marach 2 — Kacper Perek, Kamil Zawadzki Mvp: Sebastian Marach

Mrówka 10-3 Jadwiżyn Panowie Piłkarze
Radek Goźdź 3, Wojtek Węgrzyn 4, Kuba Skwarek 1, Adrian Jagodziński 2 — Łukasz Ograbek, Łukasz Oszczepalinski, Marcin Ciesielski
MVP: Adrian JagodzińskiINFORMUJEMY, ŻE DO POŁOWY SEZONU, TO ZNACZY DO VI KOLEJKI, KAŻDA DRUŻYNA POWINNA OPŁACIĆ WPISOWE.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *