PÓŁKOLONIE ZIMOWE ORLIKA

Chcielibyśmy zorganizować najlepsze półkolonie w mieście!

Stowarzyszenie Orlik Piła we współpracy z gralnią Chaos Games organizuje półkolonie zimowe ze sportem i grami. Każdego dnia dzieci będą miały zapewniona moc atrakcji. Nie zabraknie wyjść do kina, na basen, lodowisko, ogniska dla dzieci i rodziców oraz wyjazdu do poznańskiej palmiarni. Czy to najlepsze półkolonie w regionie? Chyba już znacie odpowiedź.

Kiedy zostaną zorganizowane półkolonie?

Z uwagi na rosnące zainteresowanie naszą ofertą, z każdym rokiem zwiększamy liczbę turnusów, które wam oferujemy w okresie letnim. Tym razem zapraszamy w okresie zimowym na jeden turnusy, który zostanie przez nas zorganizowane w terminie 12 lutego – 16 lutego (1 tydzień ferii).

A gdzie?

Dzieci przyprowadzamy na godzinę 8:00 do hali sportowej, Szkoły przy ulicy Teatralnej w Pile (koło dworca PKP). Odbieramy do godziny 16:30 w Chaos Games (ul. 11 listopada 10, na „deptaku” od strony hotelu Arche).

W jakim wieku powinno być dziecko, by wziąć udział w półkoloniach? 

W założeniu dziecko powinno mieć minimum pięć lat i być samodzielne w czynnościach codziennej higieny. Niemniej w przeszłości w naszych półkoloniach uczestniczyły również młodsze dzieci. Decyzję pozostawiamy rodzicom – każdy z was wie najlepiej jak wasze dziecko może się odnaleźć w grupie starszych dzieci, jak jest samodzielne, czy jest bardziej wstydliwe czy otwarte na nowe wyzwania. My ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, by dziecko odnalazło się w grupie i czuło się komfortowo. Bez względu na wiek, z pewnością może liczyć na wsparcie naszych opiekunów przez cały czas trwania półkolonii. Górna granica również jest dość płynna, jednak z naszego doświadczenia wynika, że starsze dzieci również nie powinna się nudzić i spędzić świetny czas. W przypadku dużych rozbieżności wiekowych, zawsze nasi Opiekunowie dzielą dzieci na grupy pod względem wieku i nabytych umiejętności.

Orlik i Chaos Games łączą siły.

Nasze półkolonie są organizowane przez Stowarzyszenie Orlik Piła, które odpowiada za część sportową oraz gralnię Chaos Games, która zapewni miły czas z różnego rodzaju grami planszowymi i w terenie. Każdy dzień będzie składał się z części rozrywkowej, jak wizyta w Aquaparku, w kinie, wspólne ognisko, lodowisko, wizyta w poznańskiej palmiarni oraz z części w których prym będą wiedli animatorzy Chaos Games lub Orlika Piła. Tam przeżyjemy razem emocjonującą rywalizację w grach planszowych i komputerowych, odbędziemy treningi piłkarskie, siatkarskie, czy też kurs pierwszej pomocy.

Nasz hit – czyli wycieczka do Poznania

W cenie półkolonii jest wycieczka do Poznania. Latem jeździmy do ZOO, zimą do Palmiarni.

Jak wygląda wyżywienie?

Najczęściej dzieci przyjeżdżają na półkolonie już po śniadaniu w domu. Niemniej zapewniamy im również drugie śniadanie w postaci drożdżówki lub pączka oraz owoców (z racji charakteru półkolonii stawiamy najczęściej na to ostatnie, by promować zdrowy styl odżywiania). Mniej więcej w połowie zajęć udajemy się na obiad do sprawdzonej od lat Moony. W tym miejscu serdecznie po raz kolejny dziękujemy Pani Właścicielce za pro-dziecięce podejście i dogadzanie naszym podopiecznym :). Obiady przygotowane są przez restaurację zgodnie z wymaganiami kuratorium oświaty i sanepidu, dotyczących zbilansowanej diety. Pod koniec dnia dzieci otrzymują również wafelka lub batonika. W trakcie dnia mają również do dyspozycji wodę bez ograniczeń.

Czy dzieci są ubezpieczone?

Tak, dzieci posiadają ubezpieczenie NNW. Warunkiem jest jednak dostarczenie listy zgłoszeniowej na maila orlik.pila@gmail.com 4 dni przed startem turnusu.

W jakich godzinach można przekazywać dzieci pod opiekę oraz je odbierać?

Staramy się, by każdy rodzic mógł pozostawić dziecko pod naszą opieką jeszcze przed rozpoczęciem pracy i odebrać je po niej. Z tego też powodu nasi opiekunowie są dostępni przed rozpoczęciem zajęć. Zajęcia startują o 8:00, a więc opiekun jest dostępny od 7:30 rano. Odbiory następują w dogodnej dla Państwa porze dnia, jednak nie później niż o 16:30. Z doświadczenia wiemy, że Chaos Games (w którym odbieramy dzieci) pustoszeje około 16:00. Choć czasem najlepsza zabawa jest na koniec… 😉

Jakie atrakcje przygotowano dla dzieci?

Zajęcia w gralni Chaos Games, zajęcia sportowe z wykwalifikowanym trenerem (piłka nożna, siatkówka, koszykówka), wizyty w kinie, zabawa muzyczna dla lepszej integracji grupy, wizyta w Aquaparku, wizyta na lodowisku, gry i zabawy, wizyta w poznańskiej palmiarni, kurs pierwszej pomocy i wiele, wiele innych.

Ile wynosi wpisowe?

Wpisowe wynosi 699zł za jeden turnus. Możemy wystawić imienną fakturę bez vat lub zaświadczenie o udziale dziecka w półkolonii w celu uzyskania od pracodawcy dofinansowania.

KONTAKT: ORLIK.PILA@GMAIL.COM LUB 605 219 102

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *