Turniej Amatorów II

Zagramy ponownie na Edi Arena!

Turniej, jak sama nazwa wskazuje, dedykowany jest piłkarzom amatorom.

W każdej drużynie może wystąpić maksymalnie 10 zawodników, z czego:

  • NO LIMIT nie zrzeszeni oraz B klasa
  • max 3 osoby z A klasy
  • Powyższe limity nie obejmują zawodników, którzy rocznikowo mają 18 lub mnie lat.

Takie zasady mają na celu zapewnienie atrakcyjnego Turnieju dla piłkarzy amatorów. Zapewne zadacie sobie pytanie jak będziemy weryfikować piłkarzy? Cóż, po pierwsze wierzymy, że nikt nie będzie chciał oszukać. Gdyby jednak jakaś drużyna zgłosiła protest ze wskazaniem drużyny podejrzanego, sprawdzimy danego zawodnika na laczynaspilka.pl. Obowiązuje to, co aktualnie jest na tej stronie. W sprawach spornych decyzje podejmuje organizator oraz sędziowie.

Protest zgłaszamy zaraz po (lub w trakcie) danym meczy, ewentualna kara to walkower w meczu, w którym wystąpił zawodnik. UWAGA! Jeżeli zawodnik wystąpił w 3 meczach, protest został zgłoszony po 3 meczu, walkower przysługuje TYLKO za trzeci mecz.

Wpisowe za cały turniej wynosi 250zł. Zapewniamy standardowo: dwóch sędziów, obsługę turnieju, nagłośnienie, fotorelację, wodę, puchary i nagrody dla najlepszych. Oprócz tego oczywiście zapraszamy Was na halę sportową, w tym wypadku najnowocześniejszy obiekt w Pile: Edi Arena, czyli boisko typu orlik pod balonem!

Mecz w fazie grupowej trwa 1×10 minut, sędzia ma prawo doliczyć (ale też nie doliczyć!) czas. O miejscu w tabeli zadecydują kolejno: punkty, bezpośredni pojedynek, różnica goli, gole strzelone, mała tabela, konkurs rzutów karnych pomiędzy zespołami.

Mecz w fazie pucharowej trwa 1×10 minut z zasada doliczania czasu j/w. W przypadku remisu od razu strzelamy 3 rzuty karne. Rzuty karne wykonujemy z wytyczonego miejsca przez sędziego (na Edi Arena pole rzutu karnego jest za blisko).

Odnośnie pola karnego które na Edi Arena jest stosunkowo małe. Bramkarz może bronić rękoma w sytuacji gdy czymkolwiek (zapewne nogą) będzie dotykać pola karnego, lub gdy w momencie interwencji „wybijał” się z pola karnego. W przypadku obrony ręką przed polem karnym, bramkarz otrzymuje żółtą kartkę, jednak trzecia żółta kartka (i każda kolejna) powoduje karę 1 minuty dla wybranego przez drużynę zawodnika.

Na stawienie się drużyn do meczu lub do ewentualnego konkursu rzutów karnych czekamy 5 minut.

W kwestiach regulaminu, przepisów gry, bazujemy na regulaminie Halowej Amatorskiej Ligi Orlika.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *