Turniej Niepodległości 2023

Podsumowanie niedzielnych zmagań!

Turniej Niepodległości 2023 rozegrany 11 listopada 2023 podzieliliśmy na dwa osobne, duże, wydarzenia.

Od godziny 9 rano, to późnego popołudnia na boisku rywalizowały dzieci. Kilkanaście drużyn w dwóch rocznikach stanęło w szranki w meczach pełnych pasji, zaangażowania i radości czerpanej z piłki nożnej. Te pełne entuzjazmu i energii spotkania uwieczniliśmy na zdjęciach dostępnych w galerii:

GALERIA

Zawodników i drużyny nagrodziliśmy nagrodami za wysiłek i trud włożony w spotkania. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, były dyplomy, puchary. Znaleźliśmy tez czas aby raczyć się poczęstunkiem w postaci pizzy, która rozgrzała brzuszki w ten chłodny, listopadowy dzień. Serc głodnych sportowej rywalizacji rozgrzewać nie trzeba było, wręcz czasem trenerzy, sędziowie, musieli studzić dziecięcy zapał i wybuchowy temperament.

To był bardzo dobry turniej, zorganizowany do upamiętnienia Wielkiego Dnia, który z pewnością będziemy chcieli jeszcze nie raz powtórzyć.

Turniej zrealizowaliśmy przy współfinansowaniu z:

Po turnieju dzieci rozegraliśmy zawody 35+. To nowa inicjatywa Stowarzyszenia Orlik Piła, zorganizowana po raz pierwszy w historii. Do rywalizacji zaprosiliśmy drużyny których rocznikowy wiek wynosił minimum 35 lat. Do walki stanęły MKP 1999 i Przyjaciele, Transpil, Premio Nowak oraz Bolą nas Kości. Rywalizowaliśmy najpierw w fazie grupowej która miała wyłonić rozstawienie par półfinałowych i tak naprawdę to właśnie tutaj rozpoczęła się największa zabawa. MKP zrobiło wspaniałą „remontadę” odrabiając 3 bramkowa stratę w meczu z Transpilem. Obie drużyny strzelały karne, a kolejka trafiła aż do bramkarzy. Ostatecznie MKP wygrało ta rywalizację nerwów. Tymczasem, w drugim półfinale, Premio Nowak pokonało pewnie Bolą nas Kości. W meczu o trzecie miejsce ci ostatni dali radę swoim rywalom i zakończyli turniej na trzeciej lokacie. W finale turnieju MKP 1999 i Przyjaciele grali juz koncertowo i po objęciu prowadzenia z Premio, nie dali sobie odebrac zwycięstwa.

W przyszłości, być może jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, planujemy powtórzyć naszą nową inicjatywę. Chcielibyśmy, żeby Turnieje 35+ na stałe zagościły do kalendarium Stowarzyszenia Orlik Piła. Dodatkowo chcemy, żeby uczestniczyło w nich coraz więcej drużyn. Będziemy informować na bieżąco.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *