Wystartowała pierwsza kolejka OLA! (wyniki 18-06-2020)

W strugach wiosennego deszczu, przy akompaniamencie odległej burzy rozpoczęliśmy zmagania Orlikowej Ligi Amatorów o Puchar Starosty Pilskiego. Emocji było wiele już od pierwszych minut.

Na dole artykułu znajdziecie podsumowanie meczów. Wcześniej jednak małe doprecyzowanie regulaminu.

Tak jak w przypadku HALO, w lidze OLA nie stosujemy na szeroką skalę kar minutowych, a raczej żółte i czerwone kartki. Modyfikujemy pkt dotyczący zawieszeń o ostatni punkt c).

  1. Zawieszenia
  2. 1 mecz – po bezpośredniej czerwonej kartce
  3. (2x żółta kartka i w konsekwencji czerwona nie skutkuje zawieszeniem, chyba, że taką decyzję podejmie Organizator po przeanalizowaniu sytuacji)
  4. 1-5 meczów w specyficznych przypadkach po zebraniu Organizator + sędziowie
  5. Nie wyszczególniamy takich przypadków, ale zaliczaj ą się do nich wybitnie nie sportowe postawy, brutalne, z premedytacją faule
  6. Po 3 żółtych kartkach następuje 1 mecz zawieszenia zawodnika następnie po 5 i 7.

Wyniki 1 kolejki, 18-06-2020

Jardo 3-7 SM Jadwiżyn

Bramki:

Wojtek Bukowy 3

Marcin Ciesielski, Mateusz Rusiecki, Miłosz Wylegała, Wojtek Węgrzyn 4

MVP: Wojtek Węgrzyn

SM Jadwiżyn rozpoczął OLA z przytupem. Choć na początku wahali się czy taka pogoda sprzyja ich finezyjnej i technicznej grze (eee a jak pada to gramy?) to jednak wyszli na boisku i w pierwszej połowie załatwili ospałe tego dnia Jardo. Przemek Rentz standardowo dwoił się i troił by wspomagać swoich kolegów z pola, a Wojtek Bukowy – nowe wzmocnienie ekipy Jardo – strzelił hat-tricka. Nie wystarczyło to jednak na świetnie dysponowany Jadwiżyn, w którym akcje napędzał Wojciech Węgrzyn.

Skup Złomu Cichy 5-3 Complex Przewozy

Bramki:

Jakub Komenderski, Damian Jagła, Mateusz Ćwiek, Igor Luciano, samobójczy

Kamil Zawadzki, Tomek Zieliński 2

MVP: Mateusz Ćwiek

Spotkanie było bardzo ciekawym widowiskiem w którym kilkukrotnie bramkarze byli ostrzeliwani przez napastników rywalizujących drużyn. Complex przewozy, stosunkowo młoda drużyna (średnia wieku w okolicy 20?) stnąłe naprzeciw bardzo doświadczonego i znanego w gminie Szydłowo rywala – Skup Złomu Cichy. Zespół Mariusza Cichego wyszedł z tego pojedynku zwycięsko, ale pomimo prowadzenia 4-1 w pewnym momencie dał sobie wbić 2 bramki i doprowadził do nerwowej końcówki. Kilka ładnych bramek w tym pojedynku padło, jesteśmy ciekawi rywalizacji obu ekip w kolejnych meczach. Complex pokazał potencjał do wygrywania, Skup z pewnością chce wygrywać by walczyć w 1 lidze.  

Leśna Dziki 3-7 Gokart and Jump Extreme

Bramki:

Radek Koza 3

Dawid Ciszek 2, Sebastian Marach 2, Kornel Sokołowski, Łukasz Nowak, Marcel Wysocki

MVP: Dawid Ciszek

Leśne Dziki, zespół Huberta Czekała zainaugurował rozgrywki OLA jako debiutant wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Orlik Piła. Zespół zagrał na początku bardzo odważną piłkę przeciwko Gokart and Jump Extreme, stałego wyjadacza rozgrywek. Leśne Dziki kilkukrtonie zostały jednak ustrzelone przez napastników Gokartów, a dodatkowo sprawy nie ułatwiał im grający tego dnia bardziej z tyłu Dawid Ciszek. Można powiedzieć, że pierwsze koty za płoty, czekamy na mecze Lesnych Dzików z innymi rywalami. Gokarty tym czasem robią pierwszy ważny krok w kierunku awansu.

Legion Krępsko 1-8 Czarni Dawid

Bramki:

Przemysław Sawala

Kacper Antczak 3, Kamil Zieliński 4, Jarosław Hryncewicz

MVP: Kacper Antczak

Czarni Dawid potwierdzają swoje wysokie aspiracje co do sezonu 2020 w OLA. Z kilkoma wzmocnieniami oraz niezmienionym trzonem drużyny przystąpili do meczu z debiutantem rozgrywek – ekipą Legionu Krępsko. Legion zebrał kilku zawodników z drużyn nie występujących w tym sezonie w OLA, między innymi znanego goleadora Kruka, Pawła Olszewskiego. To jednak Przemysław Sawala zdobył honorowe trafienie w ekipie Adama Urbańskiego. Czarni Dawid pokonali rywala pewnie i bez większego wysiłku. Prym na boisku wiedli Kacper Antczak i Kamil Zieliński, którzy razem zdobyli aż 7 bramek.

Thule 2-7 Okiboats

Bramki:

Łukasz Pelowski, Dawid Pruciak

Łukasz Tomaszewski 4, Marcin Szpilka, Marcin Łyszczarz, Kacper Paluszak

MVP: Łukasz Tomaszewski

Kartki: 2x żółta (czerwona) Kacper Piotrowski – bez pauzy

Okiboats wydaje się być czarnym koniem rozgrywek OLA 2020. Ekipa dobrze wszystkim znana, zajęła wysokie miejsce w lidze HALO FUN 2019/2020. Do rozgrywek OLA przystąpili z najważniejszymi zawodnikami stanowiącymi motor napędowy zespołu. Thule tego dnia nie było w stanie przeciwstawić się mocno atakującym rywalom. Jesteśmy ciekawi kolejnych spotkań Czarnych koszulek, ponieważ pamiętamy ich kampanię w poprzednim sezonie, gdzie napsuli mnóstwo krwi wyżej notowanym drużynom.

Ostry Cień Mgły 1-7 Sokół Dębówko

Bramki:

Tomek Mijalski

Sebastian Matlak, Hubert Czarnota 6

MVP: Hubert Czarnota

Najważniejszym momentem spotkania było przyjechanie Sokoła na czas, do Kotunia, gdzie mają teoretycznie dalej. O dziwo, można. Naprawdę szanujemy, że po 5 latach zaopatrzyli się w zegarki. Spotkanie rozpoczęło się od wymiany kilku ciosów, a ozdobą pierwszych minut meczu była bramka z rzutu wolnego, z dobrych 20-22 metrów w wykonaniu Tomka Mijalskiego. Bramka była jednak pierwszym i ostatnim trafieniem Ostrego Cienia Mgły, ponieważ później już na boisku rządził Sokół. Hubert Czarnota zagrał popisowy koncert tego dnia, a dwa (2!) hat-tricki wysunęły go na prowadzenie w klasyfikacji króla strzelców.

Orlikowa Liga Amatorów jest organizowana przez Stowarzyszenie Orlik Piła, dzięki wsparciu Powiatu Pilskiego i Gminy Szydłowo.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *