Zapinamy pasy! Startuje HALO Styku 2022/2023

Listopad nas rozpieszcza. Najpierw wystartowały Mistrzostwa Świata, a już w ten weekend ruszą także rozgrywki HALO Styku 2022/2023. W tym roku ponownie rywalizujemy w trzech bardzo wyrównanych ligach.

W tym sezonie w pierwszej lidze wystąpi siedem zespołów i na papierze zapowiada się, iż będą to najmocniejsze rozgrywki w historii. Do rywalizacji wraca Sokół Dębówko, który w przeszłości, chociażby z Wojtkiem Węgrzynem czy Zbyszkiem Barańczykiem w składzie umiał urywać punkty każdemu. Na start drużyna Dominika Kowalskiego zmierzy się z ekipą Łukasza Stycznia, a więc Styku Transport. Ten zespół budował się krok po kroku od dłuższego czasu, ale w tym sezonie będzie jeszcze silniejszy, dzięki kilku ciekawym transferom. Czy przywództwo Łukasza Skwarka i Jakuba Nowackiego zagwarantuje sukces?

Nieco wcześniej Darpol zmierzy się z STS Logistics. Druga z tych ekip jest nowa w naszych rozgrywkach, ale tylko z nazwy. Kryje się pod nią doskonale znany wszystkim fanom futsalu dawna ekipa BestDrive. To oni właśnie będą starali się odebrać punkty najbardziej utytułowanej drużynie w historii naszych rozgrywek, czyli Darpolowi.

A w minionym sezonie do ostatniego spotkania o tytuł z Darpolem walczyła Mrówka. Teraz liczy ona na mocny start w starciu z Eltomem. Ten jednak tradycyjnie liczy na miano czarnego konia rozgrywek, który może odebrać punkty każdemu rywalowi. Stawkę w pierwszej lidze uzupełnia jeszcze Dach Stef, bardzo ciekawa ekipa, która występowała już w podobnym składzie na orliku i w turniejach, niemal zawsze z sukcesami.

W drugiej lidze zaczynamy od starcia Jardo, a więc uznanej marki na tym poziomie rozgrywkowym z Oggy Group. Pierwsi w poprzednich sezonach niemal zawsze kończyli na podium, kilka razy wygrywając całe rozgrywki. Drudzy to beniaminek, który w poprzednim sezonie otarł się o mistrzostwo trzeciej ligi tracąc je dopiero w ostatnim meczu.

Do rywalizacji przystępują w tym sezonie także Complex Przewóz Osób oraz Szafa Premio Nowak. Jak łatwo się domyślić, ta ostatnia drużyna zaliczyła małą fuzję. Małą, bo i w poprzednich sezonach w zespole Premio Nowak występowali gracze, którzy reprezentowali także barwy Szafy. Co do rywala, to po kilku sezonach spędzonych w naszych rozgrywkach nie jest on już młodą i dobrze zapowiadającą się ekipą, a po prostu drużyną, która może celować w najwyższe pozycje.

Podobnie można powiedzieć o El-Fen Leżenica i Czarnych Dawid, czyli kolejnym zespołom, które zobaczymy na drugoligowych parkietach. Rafał Fendorf raczej nie eksperymentuje ze składem, podobnie jak przedstawiciele rodziny Szymanków, którzy bronią barw Czarnych Dawid. Czas pokaże, która z tych drużyn dotarła się lepiej po wszystkich sezonach wspólnego grania.

W drugiej lidze zobaczymy także Skup Złomu Cichy i Szkołę Jazdy Sukces. Pierwsi to ekipa, która ten poziom rozgrywkowy zna doskonale, choć zdarzało jej się również grać w pierwszej lidze. Szkoła Jazdy Sukces to z kolei drugi z tegorocznych beniaminków. Po dwóch kolejnych sezonach zakończonych drugimi miejscami w trzeciej lidze przyszła pora na weryfikację o szczebel wyżej.

Jeśli pierwsza i druga liga wydają się zacięte to co dopiero powiedzieć o trzeciej, gdzie co pewien czas będziemy rozgrywali „mecze podwyższonego ryzyka”. SM Jadwiżyn, Panowie Piłkarze i Media Markt to zespoły, które na różnych etapach ich istnienia łączyła osoba Pawła Omullera i które znają się doskonale. W pierwszej kolejce derbów jednak nie doczekamy, bo Media Markt zmierzy się z Wielkopolską Grupą Ubezpieczeniową, która po poprzednim nieudanym sezonie ma chrapkę na więcej. SM Jadwiżyn zagra z kolei z zawsze groźną paczką kolegów z Zamościa, którzy tamten sezon skończyli poza podium, co będą chcieli zapewne w tych rozgrywkach zmienić. Panowie Piłkarze zmierzą się z kolei z mistrzami poprzedniego sezonu, a więc ekipą Old Boys, która ani myśli o oddaniu korony. W czwartym meczu trzeciej ligi Asta Net zagra z ekipą No Names.

Terminarz spotkań pierwszej kolejki:

10:00 Media Markt – Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa
10:40 Jardo – Oggy Group
11:15 Complex Przewóz Osób – Szafa Premio Nowak
11:50 El-Fen Leżenica – Czarni Dawid
12:25 Asta Net – Tu powinien być sponsor
13:00 Old Boys Piła – Panowie Piłkarze
13:35 SM Jadwiżyn – Zamoście
14:10 Darpol – STS Logistics
14:40 Szkoła Jazdy Sukces – Complex Przewozy (awansem z 2 kolejki)
15:15 Styku Transport – Sokół Dębówko

Mrówka-Eltom przełożony na prośbę Eltomu, ze względu na brak dostępności kilku kluczowych zawodników – mecze na trawie. O terminie meczu poinformujemy badając dostępność sali.

Skup Złomu Cichy – Szkoła Jazdy Sukces przełożony na prośbę Skupu, ze względu na prywatne zdarzenie losowe. O terminie meczu poinformujemy badając dostępność sali.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *