Podsumowanie I kolejki HALO + TERMINARZ II KOLEJKI

Siadamy wygodnie, zapinamy pasy, zaczynamy odliczanie…! Startuje sezon halowy 2021/2022! Na żywo z hali Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile witają Państwa… 🙂

PROSIMY ZWRÓCIC UWAGĘ NA:

  1. Przepis dotyczący zmian w strefie zmian, który w tym sezonie chcemy szczególnie respektować. W dniu dzisiejszym sędziowie kilkanaście razy upominali słownie zawodników oraz ukarali 6cioma żółtymi kartkami zmiany które były wykonane w wybitnie zły sposób, na połowie rywali. 3 żółte kartki = zawieszenie 1 mecz. Nie warto… 🙂
  2. Przepis dotyczący gry bramkarza: nic się nie zmieniło: obrońcy mogą grać z bramkarzem. Zmieniło się to, że bramkarz wznawiając nie może prowadzić piłki, musi podać, kopnąć lub rzucić ją do kolegi z drużyny (lub nie do kolegi).
  3. Ostatnia minuta nie jest zatrzymywana, ale w momencie gdy sędzia nakazuje zatrzymać czas (bo jest karny, albo wolny, albo rywal ma złamaną nogę) to zatrzymujemy czas 😉
  4. Opłacenie wpisowego przed II kolejką. W indywidualnych przypadkach, jeżeli nie jest to możliwe, prosimy o wcześniejszy kontakt.

TERMINARZ II KOLEJKI HALO

HALA PUSS, ULICA PODCHORĄŻYCH W PILE, NIEDZIELA, 5 GRUDNIA 2021

11:30 Asta Net – Oggy Group
12:05 Darpol – Premio Nowak
12:40 Zamoście – PAGO BHP Team
13:15 BestDrive Mrotek – Eltom
13:50 Gokart and Jump and Bilard Extreme – Mrówka
14:25 Czarni Dawid – Jardo
15:00 Kompleks Brzeski – Skup Złomu Cichy
15:35 Kozieł Trans – Biting Lizards
16:10 Old Boys Piła – Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa
16:45 Szkoła Jazdy Sukces – Auto Błysk

Ustalamy, czy ostatni mecz się odbędzie, czy Futsal Piła jednak wycofuje się definitywnie z rozgrywek. W przypadku wycofania się Futsalu postaramy się zmienić cały terminarz III Ligi od III kolejki aby nikt nie miał pauz.

Oggy Group 6-2 Auto Błysk

Norbert Piosik, Przemysław Łyszczarz 3, Patryk Siwak, Karol Kaczmarowski — Jarek Gałka, Adam Wykręt

kartki: Patryk Siwiak, Oliwier Wojtyniak

MVP: Przemek Łyszczarz

Powiedzieć, że na starcie rozgrywek, w meczu pada 8 bramek, to jak nie powiedzieć o tym spotkaniu w ogóle. Mecz jak na III Ligę toczony był w niesamowitym tempie, obie drużyny nastawione były głównie na atak. po stronie Oggy Group akcje były napędzane głównie przez Patryka Siwaka, który starał się kruszyć defensywę rywali. Zwycięstwo zapewnił jednak w głównej mierze zdobywca hat-tricka Przemek Łyszczarz. W Auto Błysk widzieliśmy kilka nowych twarzy, ale też starych wyjadaczy orlików i hal. Pięknego gola zdobył jeden z nich – Jarosław Gałka.

Old Boys Piła 5-2 Panowie Piłkarze

Marcin Antoniak, Konrad Szczepaniak, Damian Krawiec, Rafał Skwarek — Oskar Niemczewski, Mateusz Kamiński

kartki: Sebastian Bedyński, Rafał Skwarek, Kacper Pilarski, Łukasz Oszczepaliński, Mateusz Czarnota

MVP: Rafał Skwarek

Drugi mecz sezonu i ponownie wysoka intensywność spotkania. Po Old Boys Piła spodziewaliśmy się wysokiej techniki i dobrego obycia w ligach halowych, ale oprócz tego chłopaki zaprezentowali jeszcze całkiem dobra kondycje i zapał do gry. Witamy w HALO! Natomiast Panowie Piłkarze, z przebiegu spotkaniu zapewne zasługiwali na gola więcej, ponieważ stworzyli kilka ciekawych sytuacji, niemniej w ostatecznym rozrachunku będą musieli poszukać szczęścia w kolejnych spotkaniach. Byc może wtedy w bardziej optymalnym składzie i z dłuższa ławką rezerwowych.

Jardo 0-0 Complex

kartki: Krzysztof Kuźmicz
MVP: Kuba Prange

Piłkarskie szachy, w których obie drużyny na starcie sezonu postanowiły przede wszystkim nie stracić bramki. Zarówno Complex jak i Jardo starały się grać inteligentnie w obronie, co owocowało w zasadzie znikomą ilością dobrych sytuacji dla rywala. Complex najlepszą miał w drugiej połowie, gdy z linii bramkowej wybijał piłkę Martin Kuczyński, z kolei Jardo uderzało raz w poprzeczkę (Krzysztof Kuźmicz) i raz w słupek (Martin Kuczyński). Mecz na sprawiedliwy remis.

Asta – Net 5-0 Futsal Piła Powiat Pilski

walkower

Parafrazując Krzysztofa Stanowskiego: o nieobecnych albo dobrze, albo wcale.

Mrówka 4-1 Czarni Dawid

Wojtek Węgrzyn 2, Zbyszek Barańczyk, Mikołaj Michałek — Dawid Pryciak

kartki: Marcin Delengowski, Maciej Konert

MVP: Patryk Maćkowiak

Bardzo ciekawe spotkanie, w mojej subiektywnej opinii był to najlepszy mecz tego dnia. Wynik na koniec pewny dla Mrówki, jednak niepewny z przebiegu meczu. Mrówka grała kombinacyjnie i składnie ale nadziewała się na kontry Czarnych. Najpierw gola zdobył niezawodny Wojtek Węgrzyn, ale odpowiedział Dawid Pryciak. Bardzo dobrze w bramce spisywał się MVP meczu Patryk Maćkowiak, który wybronił w świetny sposób kilka groźnych strzałów (profesjonalny komentarz eksperta stojącego obok mnie, znanego wszystkim Janka: „co koleś broni„). Obie drużyny wyprowadzały bardzo szybko piłkę, nakładały pressing. Mecz był świetnym widowiskiem. W ostatecznym rozrachunku lepsza była Mrówka, która wrzuciła 5iąty bieg i odjechała rywalowi.

PAGO BHP Team 1-3 Szkoła Jazdy Sukces

Łukasz Pelowski — Jacek Gugałka, Kuba Ratajczak, Bartek Kryka

kartka: Bartek Serwus

MVP: Dawid Fajga

Szkoła Jazdy Sukces z trzema, można by powiedzieć, juniorskimi zawodnikami w kadrze, stawiająca ewidentnie na rozwój młodych graczy pokonała PAGO BHP Team. Nie bez drobnych problemów, bowiem grający w czerwonych koszulkach zawodnicy stworzyli kilka dobrych sytuacji – jednak z perspektywy całego spotkania to Szkoła prowadziła grę. Starał się szarpać Bartek Kryka, najlepszy zawodnik z pola na placu gry, jednak MVP trafia do bramkarza PAGO: kilkukrotnie świetnie ratował swój zespół.

Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa 1-3 Zamoście

Paweł Król — Szymon Duszka, Michał Wolan 2

MVP: Michał Wolan

Nowa – stara ekipa, tak można by rzec o Wielkopolskiej Grupie Ubezpieczeniowej. Drużyna powstała w ramach fuzji „dawnego” A-Marantu z Leroy Merlin, pozyskała nowego sponsora. Z kolei Zamoście to debiutant w rozgrywkach HALO, drużyna Szymona Duszka, grającego w zeszłym sezonie w Szkole Jazdy Sukces. Na parkiecie widzieliśmy kilka nowych twarzy rozgrywek HALO, ale też starych wyjadaczy, znanych wszystkim miłośnikom futsalu od lat. Ten mecz, jak większość dzisiejszego dnia również nie zawiódł, ponieważ byliśmy świadkami pokazów doświadczenia, które w cyniczny sposób, za sprawą nóg Michała Wolana, daje 3 punkty Zamościu.

Darpol 11-1 Biting Lizards

Paweł Kędziora 4, Hubert Martenka 3, Darek Nowak, Oliwier Dobosz, Kuba Warszewski 2, — Oskar Kozera

MVP: Hubert Martenka

Biting Lizards nie miały tego dnia swojego dnia. Brak bramkarza, króciutka ławka, a do tego na przeciw siebie Darpol. Nie był to idealny start sezonu dla mistrzów FUN2 zeszłego sezonu. Jednak jak spadać to z wysokiego konia, jak grać to z najlepszymi – i to naprawdę szanujemy. Biting Lizards to w mojej ocenie drużyna która ma potencjał i będzie coraz lepsza, jednak brutalna, co by nie mówić, lekcja od Darpolu z pewnością musi zostać przepracowana. A Darpol? W sumie nie wiem co o nich napisać – zagrał swoje. I to chyba wystarczy, jeżeli spojrzymy na wynik.

Styku Transport 5-0 Premio Nowak

Tomasz Wróble, Damian Barwa, Kuba Bazela, Bartek Perzyński, 2

kartki: Łukasz Styczeń, Damian Barwa

MVP: Kuba Bazela

Styku daje jasny sygnał rywalom: Panowie, to może być nasz sezon. Mecz z Premio Nowak wyszedł drużynie Styku Transport idealnie, był perfekcyjny. W ekipie Łukasza Stycznia wszystko funkcjonowało, trybiło, zawodnicy wymieniali się pozycjami, zakładali pressing, napastnicy strzelali, bramkarz bronił a obrońcy dostarczali piłki napastnikom. Premio nie weszło dobrze w mecz, w zasadzie pierwsze 5 minut było poza grą co spowodowało utratę 2 goli. Później było zdecydowanie lepiej, po otrząśnięciu się rozpoczęło mozolną próbę odrabiania wyniku. Obiło 2 razy słupek rywala, ale do bramki nie udało się trafić. Być może zadecydowało złe wejście w mecz drużyny Łukasza Nowaka.

Eltom 3-1 Kompleks Brzeski

Kacper Kosmowski, Mikołaj Gapa 2 — Kacper Dryja

kartki: Mikołajk Gapa, Kacper Kosmowski, Miłosz Jaster, Patryk Załachowski

MVP: Miłosz Jaster

Zacznijmy od nowej ekipy, którą witamy w HALO. Tomasz Brzeski założył nową-starą drużynę. Thoms jest znany w środowisku z dawnych czasów z turniejów gdzie grał w Deep Diver (zwycięstwo w pierwszym Turnieju Świątecznym, w hali w Kaczorach, w 2015 roku!). Na przeciw nim Eltom, lekko osłabiony transferami „OUT” głównie do Mrówki (Bambucza pozdrawia serdecznie, słów nie możemy zacytować). Jednak mając na boisku Mikołaja Gapę, Kacpra Kosmowskiego czy Filipa Panka, nic nie jest straszne. Eltom może nie bez kłopotów, ale jednak dość pewnie pokonał Kompleks Brzeski. Wynik nie wysoki, ale gra bardziej po stronie Eltomu. Czekamy na kolejne mecze obu ekip.

SM Jadwiżyn 1-1 Skup Złomu Cichy

Szymon Felski, Mariusz Domińczak

kartki: Mateusz Kledzik, Marceli Wysocki, Mateusz Wojtyniak

MVP: Mariusz Domińczak

Ostatnie spotkanie niedzielnego wieczoru. SM Jadwiżyn poszachował parkiet hali PUSS do spółki ze Skup Złomu Cichy. Drużyny starały się przede wszystkim nie stracić gola, spotkanie było bardzo podobne do meczu Jardo-Complex. Jednak w przeciwieństwie do spotkania z popołudnia, tutaj padł wynik bramkowy, ale również remisowy. Skup wzmocnił się Mariuszem Domińczakiem który w mojej ocenie był najlepszy na boisku, przede wszystkim inteligentnie ustawiał siebie i kolegów. SM Jadwiżyn udowodnił, że jeszcze potrafi i z pewnością powalczy z niejednym przeciwnikiem – typujemy że w II lidze.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *