HALO STYKU: Darpol pokonał Mrówkę w meczu na szczycie

Darpol po świetnym widowisku pokonał Mrówkę 3:2 i to on jest teraz faworytem w walce o mistrzostwo pierwszej ligi. W drugiej lidze dwa zwycięstwa w dwóch meczach dołożył BestDrive Mrotek i to on ma tytuł na wyciągnięcie ręki. Z kolei w trzeciej lidze wchodzimy w decydującą fazę rozgrywek.

To był niezwykle ciekawy weekend w HALO Styku 2022, choć to co najciekawsze działo się na koniec zmagań. Mowa oczywiście o spotkaniu Mrówki z Darpolem, a więc drużyn uwikłanych w walkę o mistrzostwo pierwszej ligi. Nim jednak doszło do tego starcia, przez dwa dni rozegrano niemal 20 spotkań – najpierw w hali MOSiR, potem w hali PUSS.

Pierwsza liga

W sobotę i niedzielę rozgrywano ostatnie mecze przed podziałem pierwszej ligi na dwie trójki. Awans do górnej miała zapewniony Mrówka, a o pozostałe dwa miejsca biły się Darpol, Kozieł Trans i Eltom. Z kolei pewni gry w niższej byli zawodnicy Complex Przewóz Osób oraz SM Jadwiżyn. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, bo wiele z tych spotkań dotyczyło bezpośrednio drużyn zaangażowanych w awans. W sobotę ciekawie było w starciu Darpolu z Kozieł Trans. Górą z tego pojedynku wyszli ci pierwsi, mimo że gola stracili już na samym starcie rywalizacji. Kozieł Trans był więc w trudnej sytuacji i w niedzielę musiał wygrać z Eltomem, by zameldować się w pierwszej trójce. Sztuka ta ostatecznie udała się Koziołkom, choć był to kolejny dramatyczny mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mnóstwo emocji było także w starciu Darpolu z Mrówką. Obie drużyny były już pewne awansu do trójki, ale walka toczyła się o trzy punkty, które mogły zadecydować o mistrzostwie. Ewentualne zwycięstwo tych drugich w zasadzie rozstrzygnęło by już sprawę. Mrówka jednak zakończyła spotkanie z pustymi rękoma, a więc nie tylko nie powiększyła przewagi nad grupą pościgową, ale i oddała prowadzenie Darpolowi. Rywalizacja o tytuł szykuje się więc w tym sezonie wyśmienicie.

Druga liga

W drugiej lidze jedną rękę za zwycięstwo w rozgrywkach położyła właśnie ekipa BestDrive Mrotek. W weekend zgarnęła ona komplet sześciu punktów najpierw pokonując Czarnych Dawid, a następnie Jardo. Szczególnie ten drugi mecz miał dramatyczny przebieg, bowiem Jardo długo prowadziło, by w końcówce dać sobie wbić dwa gole autorstwa niezawodnych Marcina Urbańskiego i Bartosza Gałeckiego. W grupie pościgowej znajdują się Styku Transport i Kompleks Brzeski, którzy jednak nie wykorzystali swoich szans w 100 procentach w ten weekend. Pierwsi najpierw wygrali bardzo ważny mecz ze Skupem Złomu Cichy, ale jeszcze tego samego dnia przegrali z grającym w zaledwie piątkę Jardo. Z kolei Kompleks Brzeski stracił punkty z ambitnym Skupem Złomu Cichy, który także zagrał w sobotę dwa mecze. Dwa mecze, tyle że w niedzielę rozegrała także ekipa Premio Nowak. I trzeba jasno powiedzieć: to nie był ich najlepszy dzień. Najpierw dali się ograć Gokart&Bilard&Jump Extreme, a potem oddali trzy oczka również drużynie Biting Lizards. 

Trzecia liga

Jeszcze w sobotę rozgrywano ostatnią kolejkę rundy zasadniczej, choć tak naprawdę skład grupy mistrzowskiej oraz drugiej był znany już wcześniej. Niemniej warto zwrócić uwagę na spotkanie liderów jednej i drugiej grupy. Prowadząca w grupie mistrzowskiej Szkoła Jazdy Sukces przegrała wysoko z podrażnioną Wielkopolską Grupą Ubezpieczeniową. Przed startem rozgrywek mogła być ona uznawana za jednego z faworytów trzeciej ligi, a ostatecznie zabrakło dla niej miejsca nawet w pierwszej czwórce. Niemniej ze Szkołą Jazdy wygrała ona 4:0. Potknięcie lidera wykorzystała ekipa Oggy Group, która wygrała z PAGO BHP Team 2:0 i dzięki lepszemu bilansowi bezpośredniego starcia ze Szkołą Jazdy Sukces zasiadła na prowadzeniu. Jeszcze ciekawiej było w niedzielę, gdzie w wirtualnej tabeli lider zmieniał się niemal z minuty na minutę. Najpierw Szkoła Jazdy Sukces zremisowała z Oggy Group czym otworzyła wrota do fotela lidera Zamościu i Old Boys. Bliscy wykonania zadania byli ci pierwsi, którzy prowadzili już 3:0, ale w samej końcówce oddali komplet oczek. Tym samym na szczycie status quo.

SOBOTA 29 stycznia 2022, hala MOSiR, ulica Żeromskiego w Pile

14:00 Szkoła Jazdy Sukces – Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa 0:4

14:35 Zamoście – Panowie Piłkarze 1:1

15:10 Oggy Group – PAGO BHP Team 2:0

15:45 Skup Złomu Cichy – Kompleks Brzeski 1:1

16:20 Czarni Dawid – BestDrive Mrotek 1:4

16:55 Styku Transport – Skup Złomu Cichy 4:2

17:30 Complex Przewóz Osób – Mrówka 1:5

18:05 Jardo – Styku Transport 4:2

18:40 Eltom – SM Jadwiżyn 3:1

19:10 Darpol – Kozieł Trans 3:2

NIEDZIELA 30 stycznia 2022, hala PUSS, ulica Podchorążych w Pile

11:30 Szkoła Jazdy Sukces – Oggy Group 0:0

12:00 Zamoście – Old Boys 3:3

12:35 BestDrive Mrotek – Jardo 4:3

13:10 Panowie Piłkarze – Asta Net 3:1

13:45 SM Jadwiżyn – Complex Przewóz Osób 1:2

14:20 Biting Lizards – Czarni Dawid 1:1

14:55 Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa – PAGO BHP Team 3:1

15:30 Gokart and Jump and Bilard Extreme – Premio Nowak 5:1

16:05 Kozieł Trans – Eltom 4:3

16:40 Mrówka – Darpol 2:3

17:10 Premio Nowak – Biting Lizards 6:8

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *