OLA Repeat, II kolejka WYNIKI

Podsumowanie zmagań z 5 maja w Kotuniu.

Gokart and Jump and Bilard Extreme 3-3 FC Tiruriru
Bramki: Maciej Materla, Igor Walczak, Błażej Hejak–Wiktor Kałuża, Łukasz Tomaszewski 2
Kartki: Marcin Janusz, Błażej Hejak
MVP: Łukasz Tomaszewski

Był to trochę dziwny mecz. Sytuacji podbramkowych nie było za wiele, ale jak już powstawały to piłka z reguły wpadała do bramki. Spotkanie rozpoczęło się od szybko zdobytej bramki przez Gokarty i równie szybkiej odpowiedzi Tiruriru. Następnie ci drudzy podwyższyli wynik by chwilę po przerwie stracić prowadzenie i za chwilę znowu na nie wyjść. W ostatnich minutach meczu Łukasz Tomaszewski dwoił się i troił by pokonać defensorów Gokartów, ale to Błażej Hejak uratował 1 punkt swojej ekipie bramką na około 2 minuty przed końcem meczu.

Complex Przewóz Osób 3-2 Skup Złomu Cichy
Bramki: Dawid Pruciak 3 — Marceli Wysocki, Dominik Kuczkowski
MVP: Franek Kanduła

To była prawdziwa piłkarska batalia na orliku w Kotuniu! Patrząc na listę zgłoszeniowa faworytem był Skup, który sprowadził Bartka Gałeckiego i Mateusza Ziarnowskiego. Complex jednak umiejętnie się bronił, wyprowadzając kontrataki i to właśnie po takich zaczepnych akcjach zdobywał bramki. Wiele serca do walki o każdy centymetr boiska zostawiła w tym meczu drużyna występująca w pomarańczowych tryktoach. Dodając do tego wyśmienitą tego dnia formę Dawid Pruciaka, ale przede wszystkim show strzegącego bramki Franka Kanduły, Complex wyszarpał ważne trzy punkty. Skup po niespodziance w meczu z Darpolem w I kolejce tym razem obszedł się smakiem.

Mrówka 13-1 Wyspiarz
Bramki: Wojtek Węgrzyn 7, Radek Goźdź 2, Arek Dolny, Adrian Jagodziński 2, Patryk Koc –Kacper Ciupa
MVP: Wojtek Węgrzyn

Najpierw powoli, jak żółw ociężale,
Ruszyła Mróweczka po punkty ospale.
Stuknęła Wyspiarza brameczką, z mozołem,
I meczyk układa się pod jej … czymś tam 😉
Mrówka faktycznie jak Tuwimowa Lokomotywa. Najpierw powoli, bez wielu sytuacji z każdą minutą rozkręcała się coraz bardziej. Popis chyba juz standardowo zrobił Wojtek Węgrzyn, zdobywca 7 bramek. Wojtek od początku istnienia Orlika, przez pamiętną rywalizację z Kubą Skwarkiem w sezonie 2018/2019, ma monopol na Króla Strzelców OLA. Wszystko wskazuje na to (po II kolejce!), ze i tym razem zdobędzie statuetkę największej armaty ligi. Wyspiarz na początku przeciwstawiał się Mrówce, ale indywidualnie przegrywane pojedynki a później odsłonięcie swoich szeregów spowodowało dość wysoki, wymierzony, wymiar kary.

Leśne Dziki 3-1 Okiboats
Bramki: Damian Mienko, Radek Koza 2 — Mateusz Pochylski
Kartki: 2x żółta Mateusz Pochylski
MVP: Radek Koza

Leśne Dziki inkasują w bardzo ciekawym meczu 3 punkty! Dziki zagrały jak kolektyw, broniąc i atakując bardzo zespołowo, a bramkami podzielili się Damian Mienko i Radek Koza. Ozdobą spotkania była jednak bramka zdobyta przez zawodnika Okiboats, Mateusza Pochylskiego. Wspaniałe uderzenie z dobrych 12-13 metrów pod poprzeczkę. Chwilę po tym jakże miłym dla oka momencie, Mateusz zaliczył pierwszą i w odstępie 10 sekund drugą żółtą kartkę. To spowodowało grę w osłabieniu Okiboats przez 5 minut, a w konsekwencji napór Dzików i zdobywane przez nich gole.

Jardo 0-2 Styku Transport
Bramki: Łukasz Stępień, Kuba Nowacki
MVP: Łukasz Stępień

I na koniec pojedynek Styka z Jardo. Ciekawostka tego spotkania był niemal huraganowy wiatr, stopujący piłki wybijane spod jednej z bramek. Warunki oczywiście były równe dla obu zespołów, a lepiej takie niespodzianki przyrodnicze potrafił wykorzystywać zespół Styku. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu drużyną dyrygował kuba Nowacki i ten zawodnik wpisał się na listę strzelców. Gola dołożył Łukasz Stępień no i Jardo musiało tego dnia uznać wyższość swojego przeciwnika. Należy jednak wspomnieć, ze ekipa w której wiele walczył Kuba Prange miała swoje sytuacje, jednak momentami brakowało dobrego ostatniego dogrania.

Darpol-Jadwiżyn Panowie Piłkarze przełożony.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *