Podsumowanie niedzielnego grania

W hali Państwowej Uczelni Stanisława Staszica rozegrano kolejną serię spotkań HALO Styku 2022. Faworyci, jak Mrówka czy Darpol wywalczyli po trzy punkty, ale po bardzo zaciętych spotkaniach.

Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa 2:3 Oggy Group

To był bardzo ciekawy pojedynek, jednak faworytem wydawała się drużyna Wielkopolskiej Grupy Ubezpieczeniowej. Oggy Group lubi jednak startować z pozycji underdoga i sprawiać psikusy bardziej doświadczonym ekipom. Zresztą zespół Adama Witaszczyka w tym sezonie jeszcze nie przegrał meczu, więc stawianie go na straconej pozycji nie miało racji bytu. I rzeczywiście – Oggy zgarnęło komplet punktów po bardzo emocjonującym widowisku, dwóch pięknych golach Przemysława Łyszczarza i trafieniu Witaszczyka w samej końcówce.

Strzelcy bramek: Michał Lament, Łukasz Krzywański – Adam Witaszczyk, Przemysław Łyszczarz x2

MVP: Przemysław Łyszczarz

Kompleks Brzeski 5:3 Jardo

Spotkanie dwóch drużyn celujących w wysokie lokaty w drugiej lidze na swoją korzyść rozstrzygnęli Tomek Brzeski i spółka. Bardzo dynamiczne ataki napędzane m.in. przez Dawida Czajkę, MVP całej poprzedniej kolejki sprawiały wiele problemów drużynie Jardo. Ta w końcówce zagrała z wysuniętym bramkarzem, a po czerwonej kartce dla Tomasza Markowskiego w polu miała przez moment przewagę nawet pięciu zawodników na trzech, a mimo to nie udało jej się odrobić strat.

Strzelcy bramek: Tomasz Brzeski X2, Michał Niemczewski, Dawid Czajka, Jacek Mazur, Krzysztof Kuźmicz X2, Paweł Olszewski 

Żółte kartki: Jacek Mazur, Hubert Żentkowski, Tomasz Markowski x2 (Czerwona kartka w konsekwencji dwóch żółtych kartek)

MVP- Tomasz Brzeski

Eltom 0:1 Mrówka

Eltom i Mrówka, a więc drużyny, których mecze zawsze są ciekawe i obfitują w gole tym razem stworzyły niemniej interesujące widowisko, ale z zaledwie jednym trafieniem. Jego autorem był Radosław Góźdź, który tym samym zapewnił swojej drużynie kolejny komplet punktów. Na samym parkiecie trwała bardzo zacięta rywalizacja i Eltom również miał swoje szanse, by nie zakończyć tego spotkania z pustymi rękoma.

Strzelcy bramek: Radosław Góźdź

Żółte kartki: Adrian Jagiełka

MVP- Radosław Góźdź

Darpol 4:2 Complex Przewozy

Piękne trafienie Dominika Kluka otworzyło worek z bramkami w tym meczu. Niemniej ładnym trafieniem popisał się jednak chwilę później Maciej Ćwiek i Darpol musiał wrzucić piąty bieg, by odjechać młodej i ambitnej drużynie Complex Przewóz Osób. Ostatecznie doświadczenie wzięło górę nad młodością, a cały mecz był bardzo ciekawym widowiskiem, pełnym dynamicznych akcji i ciekawych sytuacji bramkowych.

Strzelcy bramek: Paweł Nawrocki, Szymon Zagalski, Bartłomiej Prange, Dominik Kluk – Dawid Pruciak, Maciej Ćwiek

Żółte kartki: Paweł Kędziora

MVP- Bartłomiej Prange

Kozieł Trans 5:0 SM Jadwiżyn

SM Jadwiżyn wciąż bez punktu w pierwszej lidze, ale i z podniesionymi głowami. Drużyna, która przed rozgrywkami rozważała nawet start w trzeciej lidze ostatecznie rywalizuje z najlepszymi i choć punktów nie zdobywa, to tanio skóry nie sprzedaje. A gdy do tego dołożyć jeszcze ogromne problemy kadrowe, tym większy szacunek dla tego zespołu. Tym razem lepszy okazał się Kozieł Trans, który cały czas ma szansę nawet na mistrzostwo pierwszej ligi.

Strzelcy bramek: Kacper Zieliński X2, Michał Rossa, Artur Kwiatkowski, Mateusz Ziarnowski

MVP- Kacper Zieliński

Best Drive Mrotek 6:2 Premio Nowak

W pierwszej lidze miał grać z kolei BestDrive Mrotek, ale kompletnie zawalone eliminacje sprawiły, że ekipa ta występuje w lidze drugiej. Ciekawym testem było spotkanie z czołową drużyną tego poziomu, a więc Premio Nowak. Zwycięsko z niego wyszli ci pierwsi, a trzy gole zdobył świeżo upieczony tata Marcin Urbański. Podwójne gratulacje!

Strzelcy bramek: Patryk Polak, Bartosz Gałecki, Wojtek Wypusz, Marcin Urbański X3 – Tomasz Przybylski, Majewski

MVP- Marcin Urbański

Biting Lizards 1:2 Gokart and Jump and Bilard Extreme

Ważne zwycięstwo Gokart&Bilard&Jump Extreme. Drużyna trapiona brakami kadrowymi w końcu zapisała na swoim koncie trzy punkty po serii przyzwoitych meczów, które kończyła z pustymi rękoma. Ofiarami Gokartów został zespół Biting Lizards, a więc beniaminek na tym szczeblu. Młodzi zawodnicy Lizardów jak zwykle postawili się bardziej doświadczonym rywalom, ale punktów z tego nie było.

Strzelcy bramek: Dorian Jastrzembski – Bartek Kuzka, Kamil Lisowski

Żółte kartki: Łukasz Wójtowicz, Bartek Kuzka, Mateusz Remer

MVP- Błażej Hejak

Asta Net 1:2 Old Boys

W trzeciej lidze swoje mistrzowskie aspiracje podtrzymała drużyna Old Boys, która jednak musiała zostawić masę sił na parkiecie, by pokonać Asta Net. Ci drudzy w tabeli znajdują się znacznie niżej, ale w tym sezonie, jeśli przegrywają to zawsze nisko i po walce. I tak też było w tym przypadku.

Strzelcy bramek: Jakub Rak – Damian Krawiec, Hubert Pilarski

Żółte kartki: Konrad Białas, Marek Kulwas, Tomasz Ostrowski

MVP- Hubert Pilarski

Panowie Piłkarze 2:5 Szkoła Jazdy Sukces

Podobne zdanie można zresztą wypowiedzieć o zespole Panowie Piłkarze. To kolejna ekipa, która z gry zasłużyła na więcej punktów niż ma na koncie. Kolejnym bezlitosnym rywalem była Szkoła Jazdy Sukces, która twardo prze po swoje wygrywając mecz za meczem. Coraz większym postrachem bramkarzy okazuje się duet Maciej Chromiec-Bartek Kryka. Tym razem ten pierwszy zapisał na swoim koncie trzy gole.

Strzelcy bramek: Łukasz Oszczepaliński, Paweł Gorlaszyński – Bartek Kryka, Dominik Ajsztet, Maciej Chromiec X3

MVP- Maciej Chromiec

Styku Transport 5:1 Czarni Dawid

Styku Transport w końcu wygrywa w drugiej lidze. Kadrowo wszystko zgrało się tak, jak powinno i w końcu są trzy punkty. Liderem zespołu po raz kolejny był Jakub Nowacki, który nie tylko zdobył dwa gole, ale i dyrygował swoją drużyną z parkietu. Czarni odpowiedzieli tylko trafieniem Kamila Szymanka, ale było to za mało chociaż na jeden punkt.

Strzelcy bramek- Nowacki Jakub X2, Kuba Bazela, Bartosz Perzyński, Sławek Zdrojek – Kamil Szymanek

MVP- Jakub Nowacki

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *