Podsumowanie niedzielnych spotkań

Drużyna Eltomu pokonała w najciekawszym pojedynku HALO zespół BestDrive Mrotek 5:2. To spora niespodzianka, ale na pewno nie sensacja, bo zwycięzcy już wielokrotnie udowadniali, że w najsilniejszym składzie potrafią wygrać z każdym.

Asta Net vs Oggy Group 1:1

Łukasz Wrotecki – Karol Kaczmarowski

Bardzo ciekawy pojedynek na początek dnia, bo choć goli w nim nie oglądaliśmy za wiele, to sama walka na parkiecie emocji dostarczyła już mnóstwo. W drugiej połowie Asta Net wyszła na prowadzenie za sprawą bardzo ładnego uderzenia z rzutu wolnego Łukasza Wroteckiego, ale nie dowiozła drugiej wygranej w sezonie do końca. Na mniej więcej trzydzieści sekund przed końcem rywalizacji bramkę wyrównującą dla Oggy Group zdobył Karol Kaczmarowski i obie ekipy nadal są niepokonane w tym sezonie.

MVP: Karol Kaczmarowski

Darpol vs Premio Nowak 6:0

Paweł Kędziora, Dominik Kluk, Kacper Antczak, Oliwier Dobosz, Radosław Wacisz x2

Darpol rozkręcał się długo, bo w pierwszej połowie prowadził zaledwie 1:0. W dużej mierze dzięki bardzo dobrej grze Premio Nowak w obronie, jak i świetnym interwencjom Radosława Kończaka. W drugiej połowie jednak wychodziło już niemal wszystko. Darpol napędzał atak za atakiem i tym razem już tylko świetnej postawie swojego bramkarza Premio zawdzięcza, że wynik nie był wyższy, choć trzeba oddać, że i ta drużyna mogła i powinna zdobyć choć jedną bramkę.

MVP: Radosław Wącisz

Pago BGP Team vs Zamoście 2:3

Dawid Łasa, Artur Morkowski – Michał Wolan x2, Szymon Duszka

Żółte kartki: Marcin Waszak

Nowe, wzmocnione PAGO BHP Team dawno nie wyglądało tak dobrze. Drużyna zagrała bardzo ambitnie przeciwko bardzo doświadczonemu rywalowi i tylko odrobiny szczęścia zabrakło, by cieszyć się z punktu. Ostatecznie Zamoście zgarnęło pełną pulę, jednak obie drużyny zapewniły kibicom zgromadzonym w hali solidną dawkę emocji, a losy meczu decydowały się do ostatnich sekund.

MVP: Michał Wolan

Eltom vs BestDrive Mrotek 5:2

Maciej Krawiec, Filip Panek, Kacper Kosmowski, Miłosz Jaster, Mikołaj Gapa – Bartosz Gałecki, Łukasz Broda

Żółte kartki: Adrian Jagiełka – Maksymilian Kolysnuk, Patryk Polak, Łukasz Broda

Wygrana Eltomu z pewnością sensacją nie jest, ale już małą niespodzianką owszem, szczególnie gdy brać pod uwagę wynik i przebieg meczu. Eltom nie pozwolił jednemu z głównych kandydatów do mistrzostwa na zbyt wiele. Żelazna defensywa, zabójcze kontry, walka jeden za drugiego okazały się receptą na sukces, której BestDrive Mrotek nie był w stanie tego dnia się przeciwstawić.

MVP: Kacper Kosmowski

Czarni Dawid vs Jardo 2:2

Łukasz Tomaszewski, Łukasz Szymanek – Martin Kuczyński, Jakub Prange

Bardzo zacięte spotkanie drużyn, które znają się jak łyse konie, bo niemal co sezon toczą ze sobą batalię. Tym razem to Czarni Dawid przystępowali do spotkania w nieco zmienionym składzie, z pewnością jeszcze silniejsi niż w poprzednich latach. Jardo jednak po raz kolejny zagrało przyzwoicie w defensywie i to wystarczyło do remisu, który bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego zapewnił Jakub Prange. Warto podkreślić, iż mistrzowie poprzedniego sezonu w lidze FUN 1, aż dwukrotnie musieli gonić wynik. Najpierw uczynili to za sprawą będącego w gazie Martina Kuczyńskiego, a następnie wspomnianego Jakuba Prange.

MVP: Jakub Prange

Skup Złomu Cichy vs Kompleks Brzeski 1:2

Mariusz Domińczak – Tomasz Brzeski, Tomasz Markowski

Kolejne bardzo dobre i emocjonujące spotkanie, którego losy decydowały się niemal do ostatnich chwil. Wynik otworzył Tomasz Brzeski, który znalazł sposób na dobrze dysponowanego tego dnia Tomasza Sadzikowskiego i Kompleks prowadził 1:0. Skup jednak nie poddawał się i mimo doskonałej dyspozycji innego bramkarza – Mateusza Jankowskiego – zdołał wyrównać. Swojego kolegę pokonał Mariusz Domińczak. Na tym jednak mecz nie zakończył się, bo na mniej więcej dwie minuty przed końcem cudownym trafieniem popisał się wychowanek Jardo – Tomasz Markowski, który dał swojej drużynie zwycięstwo.

MVP: Mateusz Jankowski

Kozieł Trans vs Biting Lizards 2:1

Kacper Zieliński, Szymon Kaczmarowski – Szymon Turek

Żółte kartki: Kacper Zieliński, Marcel Hańczaryk

Starzy wyjadacze górą w starciu z młodymi wilkami. Mimo, że to Biting Lizards długo prowadzili w tym meczu za sprawą Szymona Turka, to ostatecznie Kozieł Trans cieszył się z kompletu punktów. Nie było to jednak łatwe spotkanie dla Koziołków, nad którymi w ostatnich pięciu minutach wisiało jeszcze widmo piątego faulu, który oznaczał by przedłużony rzut karny dla rywali. Nic takiego ostatecznie nie miało jednak miejsca, a trzy oczka zapewnił swojej drużynie Szymon Kaczmarowski.

MVP: Marcel Hańczaryk

Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa vs Old Boys Piła 3:4

Jakub Laska x2, Adrian Nowakowski – Damian Krawiec x2, Przemysław Szalanski, Sebastian Bedyński

Żółte kartki: Paweł Król – Kacper Pilarski, Damian Krawiec

To prawdopodobnie najbardziej emocjonujące spotkanie dnia, choć wybór byłby trudny. Niemniej to właśnie w tym pojedynku najwięcej było zwrotów akcji. Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa dość szybko wyszła na prowadzenie, by w końcówce pierwszej połowy stracić aż dwa gole w zaledwie kilkanaście sekund. Potem to znów Old Boys Piła musieli gonić i zrobili to, a komplet punktów daj swojej ekipie dał Damian Krawiec sprytnym strzałem z wolnego.

MVP: Damian Krawiec

Szkoła Jazdy Sukces vs Auto Błysk 9:3

Maciej Chromiec x4, Bartek Kryka x4, Jarek Gugałka – Michał Strzałkowski, Adam Wykręt, Andrzej Sobisiak

Szkoła Jazdy Sukces nie dała większych szans swoim rywalom, choć brawa dla nich za ambitną walkę i próby zdobycia kolejnych goli, bez względu na to jaki widniał wynik na tablicy. Ostatecznie młodzi zawodnicy Szkoły Jazdy Sukces – Bartek Kryka i Maciej Chromiec poprowadzili swoją ekipę do kompletu oczek zdobywając łącznie aż osiem goli.

MVP: Maciej Chromiec

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *