Półkolonie x2! Orlika i Chaos Games!

Takiej propozycji jeszcze nie było! Stowarzyszenie Orlik Piła we współpracy z gralnią Chaos Games organizuje półkolonie ze sportem i grami. Każdego dnia dzieci i ich rodzice będą mogli wybierać inny rodzaj rozrywki. Poza tym nie zabraknie wyjść do kina, na basen, wspólnej zabawy tanecznej, ogniska dla dzieci i rodziców oraz wyjazdu do poznańskiego ZOO. Czy to najlepsze półkolonie w regionie? Chyba znacie odpowiedź 😉

Najważniejsze informacje w naszym przewodniku:

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Kiedy zostaną zorganizowane półkolonie?

Z uwagi na rosnące zainteresowanie naszą ofertą, z każdym rokiem zwiększamy liczbę turnusów, które wam oferujemy. W tym roku będą dwa turnusy, które zostaną przez nas zorganizowane. Ich terminy to 11-15 lipca oraz 18-22 lipca.

W jakim wieku powinno być dziecko, by wziąć udział w półkoloniach? W założeniu dziecko powinno mieć minimum pięć lat. Niemniej w przeszłości w naszych półkoloniach uczestniczyły również młodsze dzieci. Decyzję pozostawiamy rodzicom – każdy z was wie najlepiej jak wasze dziecko może się odnaleźć w grupie starszych dzieci, jak jest samodzielne, czy jest bardziej wstydliwe czy otwarte na nowe wyzwania. My ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, by dziecko odnalazło się w grupie i czuło się komfortowo. Bez względu na wiek, z pewnością może liczyć na wsparcie naszych opiekunów przez cały czas trwania półkolonii. Górna granica również jest dość płynna, jednak z naszego doświadczenia wynika, że starsze dzieci również nie powinna się nudzić i spędzić świetny czas. W przypadku dużych rozbieżności wiekowych, zawsze nasi Opiekunowie (których jest minimum dwóch a do zajęć sportowych, na basenie czy nad jeziorem trzech) dzielą dzieci na grupy pod względem wieku i nabytych umiejętności.

Czym są podwójne półkolonie?

Nasze półkolonie są organizowane przez Stowarzyszenie Orlik Piła, które odpowiada za część sportową oraz gralnię Chaos Games, która zapewni miły czas z różnego rodzaju grami – komputerowymi, planszowymi i w terenie. Każdy dzień będzie składał się z części rozrywkowej, jak wizyta w Aquaparku, w kinie, wspólne ognisko i zabawa taneczna, wizyta w poznańskim ZOO oraz z części w których prym będą wiedli animatorzy Chaos Games lub Orlika Piła. Tam przeżyjemy razem emocjonującą rywalizację w grach planszowych i komputerowych, odbędziemy treningi piłkarskie, siatkarskie, gry plenerowe, podchody czy też kurs pierwszej pomocy.

Jak wygląda wyżywienie?

Najczęściej dzieci przyjeżdżają na półkolonie już po śniadaniu w domu. Niemniej zapewniamy im również drugie śniadanie w postaci drożdżówki lub pączka oraz owoców (z racji charakteru półkolonii stawiamy najczęściej na to ostatnie, by promować zdrowy styl odżywiania). Mniej więcej w połowie zajęć udajemy się na obiad do jednej z restauracji. Obiady przygotowane są przez restaurację zgodnie z wymaganiami kuratorium oświaty i sanepidu, dotyczących zbilansowanej diety. Pod koniec dnia dzieci otrzymują również wafelka lub batonika. W trakcie dnia mają również do dyspozycji wodę (staramy się, by nie były to napoje słodzone).

Czy dzieci są ubezpieczone?

Tak, dzieci posiadają ubezpieczenie NNW.

W jakich godzinach można przekazywać dzieci pod opiekę oraz je odbierać?

Staramy się, by każdy rodzic mógł pozostawić dziecko pod naszą opieką jeszcze przed rozpoczęciem pracy i odebrać je po niej. Z tego też powodu nasi opiekunowie są dostępni na długo przed rozpoczęciem zajęć każdego dnia, a więc od mniej więcej godziny 7 rano. Odbiory następują w dogodnej dla Państwa porze dnia, jednak nie później niż o godzinie 17.

Jakie atrakcje przygotowano dla dzieci?

Zajęcia w gralni Chaos Games, zajęcia sportowe z wykwalifikowanym trenerem (piłka nożna, siatkówka, koszykówka), wizyty w kinie (dwukrotnie), zabawa muzyczna dla lepszej integracji grupy, ognisko z kiełbaskami dla dzieci i rodziców, wizyta w Aquaparku, gry i zabawy w otwartym terenie, w tym gra miejska, dzień nad jeziorem, kręgle lub sala zabaw, wizyta w poznańskim ZOO i wiele, wiele innych.

Ile wynosi wpisowe?

Wpisowe wynosi 649zł za jeden turnus. Możemy wystawić imienną fakturę bez vat lub zaświadczenie o udziale dziecka w półkolonii w celu uzyskania od pracodawcy dofinansowania.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *