Tafcia Team mistrzem Północnej Wielkopolski

Turniej Mistrzów Północnej Wielkopolski połączony ze wsparciem Mariusza Markowskiego padł łupem zespołu Tafcia Team. Wydarzenie wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Do Kotunia przyjechało szesnaście drużyn – można powiedzieć, ze starych znajomych, bo większość piłkarzy występowała już w naszych rozgrywkach eliminacyjnych organizowanych od początku 201 roku. Piłakrze i kibice pochodzili z różnych części regionu – Wałcza, Złotowa, Jastrowia, Chodzieży, Kotunia, Margonina, Szydłowa, Kaczor, Białośliwia czy też Piły. I właśnie ci gracze rywalizowali o miano najlepszych w Turnieju Mistrzów Północnej Wielkopolski.

Zmagania podzielone były tradycyjnie na fazę grupową i pucharową. Tym razem w pierwszej były cztery grupy po cztery druzyny, z czego dwie najlepsze awansowały bezpośrednio do ćwierćfinałów i dalej do półfinałów.

Ostatecznie w półfinałach zameldowały się drużyny Biting Lizards, Skup Złomu Cichy, Darpol i Tafcia Team. Spotkania półfinałowe oczywiście również dostarczyły mnóstwa emocji, jednak koniec końców to Tafcia Team i Biting Lizards zameldowały się w finale. Prowadzenie w nim za sprawą niezawodnego Jakuba Fatygi zdobyli ci drudzy i nie oddali go niemal do końca meczu. Niemal, bo w jednej z ostatnich akcji strzałem życia popisał się Sebastian Marach. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, gola na wage mistrzostwa zdobył Alan Barczyk.

Dzięki zbiórce wśród uczestników na rzecz Mariusza Markowskiego udało nam się zebrać 897zł. Z kolei dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego mogliśmy zakupić nagrody nie tylko dla dwóch MVP, jak to z reguły miało miejsce na naszych wydarzeniach, ale dla całej drużyny turnieju. Oprócz tego najlepsze drużyny otrzymały piłki oraz pamiątkowe medale i puchary.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *