Mrówka broni tytuł Mistrzów Północnej Wielkopolski w TURNIEJU NOCNYM

Finał Mistrzów Północnej Wielkopolski 2022 za nami.

Finał Mistrzów Północnej Wielkopolski to turniej rozgrywany w formie Turnieju Nocnego czyli zmagań które rozpoczynają się późnym popołudniem i trwają do godzin nocnych. Historia tej rywalizacji sięga 2016 roku (kiedy to Stowarzyszenie Orlik Piła organizował Turniej Wakacyjny), jednak w obecnej formie i pod obecną nazwą jest to II edycja zawodów.

Rok temu Finał Mistrzów Północnej Wielkopolski wygrał zespół Mrówka, w tym roku to właśnie ta drużyna, po niezwykle ekscytującym finale i rzutach karnych pokonała zespół Huragan Jastrowie. W finałowym pojedynku prowadził Huragan, jednak niezawodny Wojtek Węgrzyn przy pomocy swoich kolegów doprowadził do rzutów karnych, w których dwa razy mylili się zawodnicy z Jastrowia.

To właśnie Wojtek Węgrzyn i Szymon Rola (Mrówka i Huragan) zostali wybrani MVP Turnieju – jak to tradycyjnie w Orliku bywa, nagradzamy więcej osób fajnymi, sportowymi gadżetami.

W spotkaniu o trzecie miejsce KP Piła pokonało zespół Derby Kominiarz, ekipę jednego ze współorganizatorów tego wydarzenia: Przemka Lewandowskiego, który do swojej drużyny zaprosił Dawida Janczyka, piłkarza między innymi: CSKW Moskwa i Legii Warszawa.

Organizacja tegorocznego Finału Mistrzów Północnej Wielkopolski była chyba najbardziej skomplikowanym wydarzeniem jakie w ostatnim czasie przeprowadził Orlik Piła, ale to też pokazuje kierunek rozwoju naszych inicjatyw z czego jesteśmy dumni. Rekordowa liczba nagród, ciepły, zimny poczęstunek, napoje, dodatkowe trofea, statuetki, torby, koszulki, piłki – niczego nie zabrakło na tegorocznym Finale Mistrzów Północnej Wielkopolski.

Dziękujemy drużynom za przybycie pomimo niesprzyjających na początku warunków atmosferycznych, oraz za entuzjazm i chęć sportowej rywalizacji w duchu zasad fair play. Niebawem na naszej stronie zamieścimy wielką galerię zdjęć z tego wydarzenia, wykonaną przez Kubę – znanego wam fotografa z OLA STYKU. Również na naszej stronie zamieścimy skrót wideo podsumowujący całą rywalizację.

Tegoroczna edycja została zorganizowana przy wsparciu wielu osób. Serdecznie podziękowania dla: Samorządu Województwa Wielkopolskiego (gościliśmy na Orliku Pana Marszałka, Jacka Bogusławskiego), Gminy Szydłowo (Pan Wójt, Tobiasz Wiesiołek), firmy Kominiarz (Pan Przemek Lewandowski), Prezesa OZNP Pana Adama Lubońskiego, Fundacji Lotto, zespołu sędziowskiego: Zygmunta Krzoski i Mateusza Płotki, oraz szefa wszystkich szefów na orliku w Kotuniu: Dawida Ciszka.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *