WZNOWIENIE HALO 2020/2021

Jak mówimy, że zrobimy, to robimy. Jak zaczynamy to kończymy!

Słowem wstępu.

Rozgrywki HALO 2020/2021 zostały przerwane w styczniu 2021 roku przez wprowadzony zakaz uprawiania sportu. Wszyscy zawodnicy, fani amatorskiego uprawiania sportu, byli rozgoryczeni tą decyzją, jednak jako Stowarzyszenie musieliśmy się do niej dostosować. Wiosną podjęliśmy decyzję, że HALO 20/21 zostanie dokończone jesienią 2021, a w maju ruszy Orlikowa Liga Amatorów. O wszystkim informowaliśmy tutaj: http://orlikpila.pl/index.php/2021/05/19/halo-ciag-dalszy/

OLA 2021 faktycznie się odbyła, w lockdownowej rzeczywistości zorganizowaliśmy ją zgodnie ze wszystkimi wytycznymi Sanepidu. Teraz mówimy: jak coś obiecujemy to dotrzymujemy słowa! Jak zaczynamy to skończymy! I teraz właśnie nadchodzi czas na dokończenie Halowej Amatorskiej Ligi Orlika sezonu 2020/2021.

Kiedy?

„Pierwsza” kolejka wznowionego sezonu odbędzie się w weekend 02-03 października 2021 roku.

Gdzie?

Główną areną zmagań będzie odnowiona i wyremontowana hala Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile przy ulicy Podchorążych. Przewidujemy jednak możliwość, że niektóre weekendy będą rozgrywane w innej, nowoczesnej i nowej hali w Pile.

Jak?

I to jest chyba najlepsze pytanie. Jak wznowić, przerwane pół roku temu, rozgrywki? W tym akapicie przedstawimy kilka kwestii organizacyjnych a następnie omówimy sytuację w każdej z lig. Najpierw więc kilka wytycznych:

 1. Zależy nam na zakończeniu rozgrywek sezonu 2020/2021 do końca października i płynnemu przejściu do sezonu 2021/2022 w listopadzie 2021 roku.
 2. Skontaktujemy się z kapitanem każdej z drużyn w celu omówienia kwestii organizacyjnych, choćby takich jak wpisowe. Wiele drużyn opłaciło połowę wpisowego. Należy nadmienić, ze sezon został przerwany w 75% rozegranych meczów. Inaczej mówiąc: Orlik Piła kredytował rozgrywki w grudniu 2020. Oczekujemy opłaty reszty wpisowego ?
 3. Obowiązywać będą te same listy zgłoszeniowe co w styczniu 2021. I podobnie jak w zeszłym sezonie, do list będzie można dopisać zawodników nie grających w innych drużynach. Szczegółowe przepisy dotyczące zgłoszeń i wymogów znajdziecie w regulaminie HALO 2020/2021, tutaj: http://orlikpila.pl/index.php/2020/10/09/regulamin-halo-2021/
 4. Zerujemy żółte kartki zawodnikom. Dlaczego? Sytuacja jest nadzwyczajna, zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy „na etapie” sezonu gdzie pojawiałyby się zawieszenia. Chcemy pomóc w zebraniu składów.
 5. W przypadku, gdyby jakaś drużyna nie zagrała, będziemy wprowadzać zmiany w grupach, na bieżąco. Na ten moment nikt się nie wycofał, ale zdajemy sobie sprawę, że zapewne ktoś się wycofa.
 6. Prosimy Was o wzięcie poprawki na nadzwyczajne warunki z jakimi przyszło nam się mierzyć w sezonie 2020/2021. Niektóre decyzje, na przykład dotyczące powyższego punktu numer 5, mogą powodować przesunięcia między grupami w ligach. Będziemy starali się robić to jak najbardziej rozważnie i z uwagą aby rozgrywki były dla Was komfortowe.

LIGA PRO:

Tutaj informowaliśmy o decyzjach związanych z zakończeniem ligi PRO: http://orlikpila.pl/index.php/2021/05/19/halo-ciag-dalszy/

LIGA FUN 1

W lidze FUN 1, przed startem sezonu ogłosiliśmy następujący model rozgrywek.

 1. Gramy każdy z każdym 1 raz. Pozostała nam jedna kolejka do rozegrania.
 2. Po zakończeniu I fazy, dzielimy drużyny na Grupę Mistrzowską FUN 1 [5 zespołów] oraz Grupę Spadkową FUN 1 [4 zespoły]
 3. Punkty przepisujemy.
 4. Gramy każdy z każdym jeden raz.
 5. O końcowej klasyfikacji decyduje: liczba punktów, bezpośredni pojedynek z II rundy, liczba goli strzelonych minus straconych, liczba goli strzelonych, konkurs rzutów karnych na zakończenie.

Pozostałe spotkania I fazy:

Premio Nowak – Skup Złomu Cichy

Jardo – Copy System

Asta-Bud – Czarni Dawid

Complex Przewozy – KP Piła Junior Starszy

Analiza:

Premio Nowak, Jardo, Copy System, Skup Złomu Cichy są już pewne awansu, ponieważ pozostała jedna kolejka I rundy. KP Piła jest w lepszej sytuacji od Czarnych Dawid i Complex Przewozy ale te trzy drużyny mają szanse na awans. O miejscu w tabeli decydują: punkty, bezpośredni pojedynek, różnica goli, gole strzelone. Tabele na orlikpila.pl w trakcie sezonu ustawiają wyżej drużyny z lepszym bilansem bramek.

LIGA FUN 2

W lidze FUN 2, przed startem sezonu ogłosiliśmy następujący model rozgrywek.

 1. Gramy każdy z każdym 1 raz. I faza została rozegrana w całości.
 2. Po zakończeniu I fazy, dzielimy drużyny na Grupę Mistrzowską FUN 2 [4 zespoły] oraz Grupę Spadkową FUN 2 [4 zespoły]
 3. Punkty przepisujemy.
 4. Gramy każdy z każdym jeden raz.
 5. O końcowej klasyfikacji decyduje: liczba punktów, bezpośredni pojedynek z II rundy, liczba goli strzelonych minus straconych, liczba goli strzelonych, konkurs rzutów karnych na zakończenie.

Awans do Grupy Mistrzowskiej wywalczyły Szkoła Jazdy Sukces, Leroy Merlin, Biting Lizards, Leśne Dziki.

W drugiej grupie zagrają PAGO BHP Team, KP Piła Juniorzy Młodsi, Futsal Piła Juniorzy oraz Panowie Piłkarze.

One comment

Join the Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *