Zapowiedź drugiej kolejki HALO Styku 2022/2023

Pierwsze koty za płoty. Choć dla niektórych drużyn druga kolejka będzie tak naprawdę okazją do zainaugurowania zmagań. Po raz pierwszy na parkiecie zobaczymy Mrówkę, Skup Złomu Cichy, Dach Stef czy Eltom.

14:30 Oggy Group – Czarni Dawid

Dwie drużyny z ogromnym niedosytem po pierwszym spotkaniu. Oggy Group przegrało 0:5 z Jardo, choć wynik nie mówi wszystkiego o tym spotkaniu. Rywale oczywiście zasłużyli na wygraną, ale Przemek Łyszczarz i ekipa mieli okazje, by w pewnym momencie odwrócić losy pojedynku. Czarni Dawid z kolei ulegli wysoko El-Fen Leżenica, choć mecz rozpoczęli od prowadzenia. Teoretycznie kluczem do wygranej jest dołożenie szczelnej defensywy do dobrej gry w ataku. Ale jak to zwykle bywa – łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Czarni w tym sezonie postawili na odważną grę do przodu, co otwiera przed rywalami szansę na groźne kontry. A Oggy Group dwa razy do tańca zapraszać nie trzeba.


15:05 Zamoście – Old Boys Piła

Hitowe starcie w trzeciej lidze. W drugiej kolejce trudno mówić o meczach, które mogą decydować o mistrzostwie, ale to z pewnością starcie ekip, które mierzą wysoko. Obie zresztą już potwierdziły swoje aspiracje z trudnymi rywalami wygrywając w pierwszej kolejce i raczej kontrolując swoje mecze, choć rozmiary wygranych ostatecznie były dość skromne. Czego spodziewać się po tym meczu? Zapewne żelaznej obrony i czekania na błąd rywala.


15:40 Mrówka – Styku Transport

Podobnymi cechami charakteryzuje się na razie rywalizacja w pierwszej lidze. Dotychczas w dwóch spotkaniach padły zaledwie dwa gole. Oba w meczach Styku Transport, który trzy oczka w meczu z Sokołem Dębówko stracił zaledwie kilkanaście sekund przed końcową syreną. Teraz przed ekipą Łukasza Stycznia arcytrudne zadanie, a więc mecz z Mrówką. Jedni i drudzy pamiętają zapewne rywalizację na orliku, gdzie walczyli o mistrzostwo. Hala to jednak zupełnie inna para kaloszy, więc niczego w tym spotkaniu przesądzać nie można.


16:15 Szafa Premio Nowak – El-Fen Leżenica

Dwie ekipy, które w pierwszej kolejce zgarnęły trzy oczka. Chciałoby się powiedzieć, że w lepszym stylu uczynił to El-Fen, który bardzo ofensywnym nastawieniem zapewnił kibicom świetne widowisko, ale gra Szafy Premio Nowak również zasługuje na brawa. Ekipa ta nie pozostawiła za wiele pola do popisu drużynie Complexu Przewóz Osób i pewnie sięgnęła po komplet punktów. Czy tak samo uda się zagrać z El-Fen Leżenica? Prawdopodobnie nie, o co zadbają świetnie dysponowani Mateusz Ćwiek czy Dawid Pruciak.


16:50 Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa – SM Jadwiżyn

Wielkopolskiej Grupie Ubezpieczeniowej zabrakło czasu, by ze stanu 0:4 urwać choć punkt, ale i tak końcówka meczu z Media Markt napawa optymizmem. Zresztą nie był to zły mecz w wykonaniu tej drużyny. Ot, rywal po prostu okazał się lepszy. Kolejna okazja już w sobotę w meczu z bardzo mocno osłabionym kadrowo SM Jadwiżyn. Kontuzje sprawiły, że drużyna ta na inaugurację zagrała niemal „gołą piątką”, ale i tak zaprezentowała się godnie. Wzmocnienia na starcie z kolejnym rywalem są jednak wskazane, tym bardziej, że w czasie pierwszej kolejki także urazów nie brakowało.


17:25 War-Bud – Panowie Piłkarze

War-Bud świetnie przywitał się z naszymi rozgrywkami obejmując prowadzenie w meczu z Asta Net, ale ostatecznie zakończył bez punktów. Niemniej drużyna wydaje się być bardzo perspektywiczna. Pamiętajmy jednak, że nie ma chyba drużyny, która w swoim pierwszym sezonie w lidze rzucała by rywali na kolana. Zresztą coś o tym może powiedzieć ekipa Kamila Krygiołki. Oni także na początku grali fajnie, do przodu, ale nie przekładało się to na wyniki. Gdy okrzepli, każdy kolejny sezon jest coraz lepszy. Po zerze na inaugurację teraz na pewno Panowie Piłkarze będą celować w komplet. Identyczne plany ma jednak War-Bud.


18:00 Asta Net – Media Markt

Ostatnim pojedynkiem tego dnia w trzeciej lidze będzie starcie Asta Net z Media Markt. Obie drużyny wygrały swoje pierwsze mecze. Sporą zaletą pierwszych jest utrzymanie zgrywającego się kolejny sezon składu i uzupełnienie bardzo doświadczonymi graczami, jak Karol Skiba i Maciej Konert – były i obecny trener KS Futsal Piła. Czy w starciu z Media Markt będą potrafili zastosować swoje „trenerskie sztuczki”? Nie zdziwiło by nas to, bo obaj to fachowcy pierwszej wody. Tyle, że Media Markt ma kim straszyć, co pokazała pierwsza kolejka. Szykuje się bardzo ciekawe starcie.


18:35 Sokół Dębówko – Darpol

Sokół Dębówko i Darpol w rozgrywkach HALO są od samego początku, a ich mecze zawsze były ciekawymi widowiskami. Choć Darpol seryjnie sięga po mistrzostwa, to z pewnością nie może powiedzieć, że z Sokołem szykuje się na spacerek. Wręcz przeciwnie, to ekipa, która potrafi zagrozić każdemu, co pokazała w pierwszej kolejce. Sokół nie gra w szachy, często idzie na wymianę ciosów, co raz kończy się dla niego lepiej, raz gorzej, ale nudy nie ma nigdy.


19:10 Jardo – Skup Złomu Cichy

To także rywale, którzy znają się doskonale, w ostatnich latach regularnie walczący o najwyższe pozycje w drugiej lidze. Historia spotkań tych ekip jest bardzo długa i trudno wskazać faworyta. Obie drużyny mają swoje atuty. Jardo pokazało w pierwszym meczu, że w defensywie może być trudne do przejścia. Z kolei Skup Złomu Cichy, gdy tylko wykorzysta swoje największe atutu, a więc dynamicznych atakujących może sobie nic z tego nie robić. Jednocześnie jednak otwiera się przy tym na kontry, a w tych Jardo na tym poziomie rozgrywkowym może nie mieć sobie równych.


19:40 Dach-Stef – Eltom

Dla obu drużyn to pierwszy mecz tego sezonu i sami jesteśmy ciekawi, jak się potoczy. Jednych i drugich można traktować jako czarne konie zmagań w pierwszej lidze. Gdy mówimy o szansach na mistrzostwo na tym poziomie, najczęściej na myśl przychodzi Darpol, Mrówka, Styku Transport czy STS Logistics. Dlaczego jednak o mistrzostwie nie miałby marzyć Dach Stef, który i na orliku i na hali (pod inną nazwą i innym zestawieniu kadrowych) udowodnił, że potrafi grać w piłkę czy też Eltom, który często jest niedoceniany przed startem rozgrywek, a potem weryfikuje niedowiarków?

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *