HALO 2021/2022 STARTUJE!

Wyczekiwany moment nastąpi 28 listopada w hali Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami.

Słowem wstępu, bo jest sporo do powiedzenia…

Rozgrywki w sezonie 2020/2021 były bardzo trudne. Pandemia, zakaz sportu, przerwane liga, wznowiona i dokończona we wrześniu. Na sezon 2021/2022 patrzymy z dużo większym optymizmem i nadzieją na bez problemowe przeprowadzenie zmagań ligi halowej, którą wszyscy kochamy. Zaplanowaliśmy 12 kolejek oraz Turniej Świąteczny w grudniu 2022. Liga powinna potrwać od 28 listopada do połowy lutego 2022. Czeka nas wiele emocji, walki o trofea, nagrody, wyróżnienia!

Formuła rozgrywek, czyli to, o co wszyscy pytają.

Do rozgrywek HALO 2021/2022 przystąpi 25 drużyn, co stanowi absolutny, historyczny rekord. Zespoły będą rywalizować w trzech ligach, I lidze (dawne PRO), II lidze (FUN1), III lidze (FUN2).

Mecze odbywać się będą w Hali PUSS przy ulicy Podchorążych w Pile, w niedziele od 11:30. Halę mamy wynajętą na określony w umowie czas, który zobowiązaliśmy się respektować. Oprócz tego chcemy „nadrobić” 3 kolejki listopadowe w soboty (w grudniu oraz/lub styczniu), grając na innej hali.

W związku z bardzo dużym napięciem terminarza, spowodowanym rekordową liczbą drużyn oraz restrykcyjnym terminem hali (konieczność zakończenia ligi o konkretnej godzinie i ani minuty później bo umowę ma kolejny klient) wprowadzamy cztery zasady:

 1. Mecze nie będą miały zatrzymywanej ostatniej minuty. Przewidujemy być może w rundzie finałowej (play-off) i rozgrywkach I Ligi wprowadzenie tej zasady. Poinformujemy o tym.
 2. Na drużynę oczekujemy maksymalnie 5 minut. (to w sumie się nie zmienia, ale będziemy pilnować)
 3. Nie ma możliwości przekładania meczów. To najbardziej restrykcyjna, kontrowersyjna ale również oczekiwana przez wiele drużyn zasada. Wierzymy że rozegranie ligi w okresie „bez trawy” pozwoli Wam na zebranie optymalnych składów. Jakość drużyny to nie tylko najsilniejsza jedenastka (piątka ?) ale też głębia składu. Przypominamy, że w trakcie sezonu, w każdym momencie można dopisać zawodnika który nie zagrał meczu w innej drużynie. Równocześnie będziemy w kontakcie z władzami hali PUSS, jeżeli nadarzy się możliwość powiększenia naszego bloku czasowego, być może wrócimy do możliwości przekładania meczów.
 4. Cały czas istnieje zamiana godzin, za zgodą rywali. Jak ktoś logistycznie zamieni godziny z różnych dni… No cóż. Tak naprawdę przełoży mecz. Powodzenia!

Oczywiście jest wiele dobrych informacji (choć te powyżej dla większości ekip są dobre). Planujemy na stałe wprowadzić relacje live wybranych meczów z każdej ligi, informując wcześniej o planowanych transmisjach. Będziecie otrzymywać galerie zdjęć, publikowanych na facebooku i na orlikpila.pl. Oprócz tego w każdej lidze dla najlepszych drużyn przewidujemy puchary i medale. Dla zawodników wyróżnienia indywidualne. Dla wszystkich nagrody rzeczowe, oczywiście nie tylko najlepszych na parkiecie, doceniamy również inne aspekty jak koleżeństwo, fair-play, zaangażowanie w zarządzanie zespołem, ugodowość i wiele innych!

Oprócz tego apelujemy i prosimy o poszanowanie i dbanie o piękną i odnowioną halę PUSS, która gości nasze rozgrywki. Szanujemy naszego gospodarza!

Do rozgrywek zgłosiły się:

 1. BestDrive Mrotek
 2. Futsal Piła
 3. SM Jadwiżyn
 4. Panowie Piłkarze
 5. Eltom
 6. Complex Przewóz Osób
 7. Skup Złomu Cichy
 8. Darpol Kaczory
 9. Gokart and Jump and Bilard Extreme
 10. Styku Transport
 11. Czarni Dawid
 12. Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa
 13. Mrówka
 14. Kozieł Trans
 15. Jardo
 16. Biting Lizards
 17. PAGO BHP Team
 18. Auto Błysk
 19. Oggy Group
 20. Szkoła Jazdy Sukces
 21. Kompleks Brzeski
 22. Zamoście
 23. Old Boys Piła
 24. Premio Nowak
 25. Asta Net

Obostrzenia dotyczące zawodników.

W III Lidze, w protokole meczowym, w jednej drużynie może być wpisanych maksymalnie dwóch zawodników występujących w Okręgówce lub wyżej oraz w rozgrywkach Ekstraklasy, I lub II Polskiej Ligi Futsalu. Poprzez występy rozumiemy zgłoszenie do rozgrywek na sezon 2021/2022.

Nie przewidujemy obostrzeń w I i II Lidze. Niżej napiszemy dlaczego.

Formuła III Ligi (dawna FUN2).

W meczu, jak już pisaliśmy, w protokole meczowym w jednej drużynie, mogą być maksymalnie 2 zawodnicy oficjalnie zgłoszeni do Okręgówki (lub wyżej) lub Polskich Lig Futsalu.

 1. Futsal Piła (spokojnie, nie pierwsza drużyna ?)
 2. Panowie Piłkarze
 3. Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa
 4. PAGO BHP Team
 5. Auto Błysk
 6. Oggy Group
 7. Szkoła Jazdy Sukces
 8. Zamoście
 9. Old Boys Piła
 10. Asta Net

Chcemy, żeby każdy zagrał z każdym jeden raz co da nam 9 kolejek. Następnie podzielimy drużyny na Grupę A – Mistrzowską (4 drużyny) oraz Grupy B (3 ekipy) i C (3 ekipy). Zagramy każdy z każdym co da nam kolejne 3 lub 2 kolejki. Tworząc grupy, wszystkie punkty, bramki przepiszemy. O miejscu w grupie decydują kolejno: punkty, bezpośredni pojedynek (w ostatecznym rozrachunku bezpośredni z II rundy), różnica goli, gole strzelone, konkurs karnych.

Formuła I Ligi (dawna PRO).

Do rozgrywek zgłosiły się 4 drużyny ? A więc przejdźmy do II Ligi gdzie podamy nasz pomysł na pogodzenie oczekiwań drużyn dawnej Ligi PRO i dawnej FUN1.

Formuła I i II Ligi (dawne PRO i FUN1)

Jak już napisaliśmy, nie ma za wielu chętnych do gry w Lidze I, za to wszyscy z radością zagraliby w Lidze II. Jest to dla nas logiczne i zrozumiałe – każdy chce wygrywać ze słabszymi… Ale się na to nie zgadzamy, dlatego też przyjęliśmy kilka założeń:

 1. Aby liga była sprawiedliwa, ciekawa, a przede wszystkim gra w niej była sportem dla zdrowia i przyjemności, poziom drużyn powinien być podobny. Chcemy też by każdy zagrał podobną liczbę meczów. I żeby skończyć rozgrywki w lutym.
 2. Wprowadzenie obostrzeń (np. max 2 zawodników z okręgówki czy Lig Futsalu) nie zadziała w przypadku I Ligi, ponieważ w wielu drużynach dawnej ligi FUN1 grają tacy zawodnicy. I nie są to drużyny, które zdobyły mistrzostwo…
 3. Postanowiliśmy podzielić Ligę na dwie rundy, eliminacyjną i zasadniczą. Pozwoli nam to nam zrównoważenie poziomów.
 4. Chcemy rozstawić zespoły dawnej Ligi PRO, mamy nadzieję, że to pozwoli na sprawiedliwy i zgodny z zasadami uczciwej sportowej rywalizacji podział drużyn na Ligę I i Ligę II.

Drużyny które zgłosiły się do rozgrywek I i II Ligi poniżej. Pogrubione to te rozstawione, na podstawie wyników połowy sezonu Ligi PRO 2020/2021.

 1. Premio Nowak
 2. Mrówka
 3. Kozieł Trans
 4. Jardo
 5. Biting Lizards
 6. Eltom
 7. Complex Przewóz Osób
 8. Skup Złomu Cichy
 9. Darpol Kaczory
 10. Gokart and Jump and Bilard Extreme
 11. Styku Transport
 12. Czarni Dawid
 13. SM Jadwiżyn
 14. BestDrive Mrotek
 15. Kompleks Brzeski

Drużyny rozstawione: BestDrive Mrotek, Gokart and Jump and Bilard Extreme, Darpol, Eltom, Kozieł Trans, Mrówka. Połączyliśmy 1 z 6, 2 z 5 i 3 z 4 z poprzedniego, niedokończonego sezonu (na moment przerwania ligi).

Dalej dodaliśmy kolejne drużyny dawnej Ligi FUN1 wg miejsc w tabeli. Na koniec wylosowaliśmy nowe drużyny, które zgłosiły się do rozgrywek.

GRUPA A:

 1. Mrówka
 2. Gokart Jump Bilard Extreme
 3. Jardo
 4. Complex Przewóz Osób
 5. Czarni Dawid

GRUPA B:

 1. Darpol
 2. Kozieł Trans
 3. Premio Nowak
 4. Styku Transport
 5. Biting Lizards

GRUPA C:

 1. BestDrive Mrotek
 2. Eltom
 3. Skup Złomu Cichy
 4. SM Jadwiżyn
 5. Kompleks Brzeski

Jak widać każdy zagra 4 mecze.

Liga I:

Do Ligi I awansują zespoły z pierwszych dwóch miejsc. Elitarna I Liga będzie dla 6 zespołów.

W Lidze I zagramy każdy z każdym jeden raz (każda ekipa zagra 5 meczów), a następnie przeprowadzimy fazę Play OFF.

Faza Play Off: przepisujemy punkty i dzielimy tabelę na pół, 3 zespoły tworzą Grupę Mistrzowską i 3 zespoły stworzą Grupę Spadkową. Gramy każdy z każdym jeden raz. Ostatnia, 12nasta kolejka to mecz 1 z 2, 3 z 4 (w tym wypadku z dwóch różnych grup) i 5 z 6 zespołem, gdzie każdy może zdobyć ekstra punkty.

O miejscu w tabeli decydują: punkty, bezpośredni pojedynek z fazy play off (jeżeli rozegrają dwa mecze, to decyduje bilans dwóch meczów), różnica goli, gole strzelone, konkurs rzutów karnych w ostatni dzień.

Liga II:

Tu sytuacja jest prostsza. Po fazie eliminacyjnej mamy 9 zespołów, które zagrają każdy z każdym jeden raz. Również przepiszemy punkty. Mistrzem zostanie ekipa z największa liczbą punktów lub, lepszym bezpośrednim pojedynkiem z II rundy (ligowej, na eliminacyjną nie patrzymy). Dalej standardowo patrzymy na: różnica goli, gole strzelone, konkurs rzutów karnych w ostatni dzień.

Hala PUSS a Parking.

Parking hali PUSS od 1 listopada 2021 jest płatny. Pakiet miesięczny kosztuje 5zł, nie ma parkometrów, trzeba nabyć miesięczny abonament na uczelni. Za darmo można zaparkować przy ulicy Podchorążych, ale specjalnie dla nas, dla Orlika, będzie opcja specjalna: uchylona brama i parking koło Orlika. Mapka poglądowa:

Niezbędne dokumenty:

 1. Formularz zgłoszeniowy do rozgrywek, do zdania przed II kolejką: osobiście lub mailowo (orlik.pila@gmail.com)
 2. Informacja o nieletnich uczestnikach rozgrywek (zgoda opiekuna)

W trakcie sezonu każda drużyna ma prawo dopisać zawodników nie występujących do tej pory w rozgrywkach.

Zmiany w przepisach:

Dokładny regulamin opublikujemy w nadchodzącym tygodniu. Jednak najważniejsze zmiany jakie wprowadzimy:

 1. Mecze nie będą miały zatrzymywanej ostatniej minuty, od odwołania.
 2. Na drużynę oczekujemy maksymalnie 5 minut (bez zmian, ale przypominamy)
 3. Nie ma możliwości przekładania meczów na inny dzień.

Oprócz tego zmiany w przepisach gry:

 1. Syrena końcowa oznacza koniec meczu, niezależnie od hali. Gol zdobyty z syreną nie zostaje w naszej lidze uznany.
 2. Bramkarz wznawia grę ręką w ciągu 4 sekund (chcemy ukrócić kradzież czasu, poprzez kładzenie piłki na ziemi i czekanie na podejście rywala)
 3. Zmiany w strefie zmian – sędziowie będą pilnować bardziej restrykcyjnie.
 4. Wiązanie butów – zatrzymujemy mecz (i czas) tylko w przypadku bramkarza, zawodnicy z pola mogą zrobić to w trakcie lub zrobić zmianę.
 5. Po wyjściu piłki na aut, drużyna ma 4 sekundy na wznowienie, zakładając, że jest piłka. W przypadku gdy drużyna zmienia cały skład, również liczymy czas i tak właściwie jest strata piłki.

TERMINARZ CZYLI TO NA CO WSZYSCY CZEKAJĄ:

Uwaga, terminarze układane są według algorytmu „Tabela Berga”.

HALA PUSS W PILE, ULICA PODCHORĄŻYCH. NIEDZIELA, 28 LISTOPADA 2021

11:30 Auto Błysk – Oggy Group

12:05 Panowie Piłkarze – Old Boys Piła

12:40 Jardo – Complex Przewóz Osób

13:15 Futsal Piła – Asta Net

13:50 Mrówka – Czarni Dawid

14:25 Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa – Zamoście

15:00 PAGO BHP Team – Szkoła Jazdy Sukces

15:35 Biting Lizards – Darpol

16:10 Premio Nowak – Styku Transport

16:45 Eltom – Kompleks Brzeski

17:15 Skup Złomu Cichy – SM Jadwiżyn


Jak widzicie część drużyn (w 1 rundzie!) będzie miała pauzy co kolejkę. Cały terminarz, aby nie było niejasności, poniżej:

TERMINARZ NA CAŁY SEZON III LIGA:

1Futsal Piła*Asta Net
2Panowie Piłk.*Old Boys Piła
3Wielkopolska
Grupa
Ubezpieczeniowa
*Zamoście
4PAGO*Szkoła Jazdy
5Auto Błysk*Oggy Group
6Asta Net*Oggy Group
7Szkoła Jazdy*Auto Błysk
8Zamoście*PAGO
9Old Boys Piła*Wielkopolska
Grupa
Ubezpieczeniowa
10Futsal Piła*Panowie Piłk.
11Panowie Piłk.*Asta Net
12Wielkopolska
Grupa
Ubezpieczeniowa
*Futsal Piła
13PAGO*Old Boys Piła
14Auto Błysk*Zamoście
15Oggy Group*Szkoła Jazdy
16Asta Net*Szkoła Jazdy
17Zamoście*Oggy Group
18Old Boys Piła*Auto Błysk
19Futsal Piła*PAGO
20Panowie Piłk.*Wielkopolska
Grupa
Ubezpieczeniowa
21Wielkopolska
Grupa
Ubezpieczeniowa
*Asta Net
22PAGO*Panowie Piłk.
23Auto Błysk*Futsal Piła
24Oggy Group*Old Boys Piła
25Szkoła Jazdy*Zamoście
26Asta Net*Zamoście
27Old Boys Piła*Szkoła Jazdy
28Futsal Piła*Oggy Group
29Panowie Piłk.*Auto Błysk
30Wielkopolska
Grupa
Ubezpieczeniowa
*PAGO
31PAGO*Asta Net
32Auto Błysk*Wielkopolska
Grupa
Ubezpieczeniowa
33Oggy Group*Panowie Piłk.
34Szkoła Jazdy*Futsal Piła
35Zamoście*Old Boys Piła
36Asta Net*Old Boys Piła
37Futsal Piła*Zamoście
38Panowie Piłk.*Szkoła Jazdy
39Wielkopolska
Grupa
Ubezpieczeniowa
*Oggy Group
40PAGO*Auto Błysk
41Auto Błysk*Asta Net
42Oggy Group*PAGO
43Szkoła Jazdy*Wielkopolska
Grupa
Ubezpieczeniowa
44Zamoście*Panowie Piłk.
45Old Boys Piła*Futsal Piła

TERMINARZ ELIMINACJI GRUPA A:

1Mrówka*Czarni Dawid
2Jardo*Complex
3Czarni Dawid*Jardo
4Gokart*Mrówka
5Jardo*Gokart
6Complex*Czarni Dawid
7Gokart*Complex
8Mrówka*Jardo
9Complex*Mrówka
10Czarni Dawid*Gokart

TERMINARZ ELIMINACJI GRUPA B:

1Biting Lizards*Darpol
2Premio*Styku
3Darpol*Premio
4Kozieł*Biting Lizards
5Premio*Kozieł
6Styku*Darpol
7Kozieł*Styku
8Biting Lizards*Premio
9Styku*Biting Lizards
10Darpol*Kozieł

TERMINARZ ELIMINACJI GRUPA C:

1Eltom*Kompleks Brzeski
2Skup Złomu*SM Jadwiżyn
3Kompleks Brzeski*Skup Złomu
4BestDrive*Eltom
5Skup Złomu*BestDrive
6SM Jadwiżyn *Kompleks Brzeski
7BestDrive*SM Jadwiżyn
8Eltom*Skup Złomu
9SM Jadwiżyn *Eltom
10Kompleks Brzeski*BestDrive

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *