OLA Styku 2023 – pierwsze mecze za nami

Wystartowały rozgrywki OLA Styku 2023. W tym roku o miano najlepszego zespołu orlikowego w Pile i okolicy walczy dziesięć zespołów.

Tegoroczne zmagania zainaugurowały drużyny War-Bud i Team Cichy. Ci drudzy zaczęli od bardzo mocnego uderzenia, bo już w pierwszej minucie Maks Grochowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Przez większość spotkania młodzi zawodnicy kontrolowali jego przebieg, jednak dopiero w drugiej połowie byli w stanie mocniej odskoczyć rywalom. Ostatecznie skończyło się okazałym zwycięstwem 5:0.

War-Bud vs Team Cichy 0:5 (0:2)

Maks Grochowski X2, Oskar Fliski x2, Kacper Głuszanowski

MVP: Maks Grochowski

——————————————————————————————————————–

Wygranych do zera było zresztą tego dnia zdecydowanie więcej. Bez większych problemów ze swoim rywalem – Retroniką – poradziła sobie Mrówka, która póki co nie zdecydowała się na odsłonięcie wszystkich kart i na pierwszym spotkaniu pojawiła się w zaledwie siedmioosobowym składzie. Sama Retronika, doskonale znana pilska firma debiutuje pod tą nazwą na naszych boiskach, jednak nie oznacza to, że i zawodnicy reprezentujący jej barwy są debiutantami. Wręcz przeciwnie, dostrzec można było kilka ciekawych i znanych twarzy, więc ten zespół z pewnością jeszcze pokaże na co go stać.

Mrówka vs Retronika 7:0 (1:0)

Artur Olenderek X3, Kacper Zieliński, Radek Góźdź, Robert Greń, Darek Nowak

MVP: Artur Olenderek

——————————————————————————————————————–

Podobnie sprawa ma się z Panami Piłkarzami. Sam wynik – gładka porażka 0:6 nie mówi za wiele o spotkaniu ze Skupem Złomu Szkołą Policji. Ci drudzy wygrali oczywiście zasłużenie, szczególnie w drugiej połowie pokazując swoją moc, ale Panowie Piłkarze zaprezentowali się więcej niż przyzwoicie, mając nawet okazje na objęcie prowadzenia w tym meczu. Ostatecznie nie strzelili nawet jednego gola, a ich katem okazał się Alan Majewski, który z roku na rok przestaje być już młodym i obiecującym graczem, a zamienia się po prostu w jednego z liderów drużyny Mariusza Cichego.

Skup Złomu Szkoła Policji vs Panowie Piłkarze 6:0

Mikołaj Stępień x2, Alan Majewski x3, Dawid Wlizło

Żółte kartki: Łukasz Oszczepaliński

MVP: Alan Majewski

—————————————————————————————————————-

Identyczny wynik padł w meczu Styku Transport z Jardo. Ci pierwsi to zdecydowanie jeden z faworytów rozgrywek, który w dwóch ostatnich sezonach – i na orliku, i na hali – zajmował drugie miejsce, tuż za Mrówką. Teraz chce na poważnie rzucić rękawicę ekipie Artura Olenderka, co zresztą było widać w pierwszej kolejce. Wygrana gładka, bez większego zagrożenia ze strony rywali, poza pierwszymi minutami udowodniła, że Styku Transport idzie po swoje.

Jardo vs Styku Transport 0:6

Bartek Perzyński X2, Mateusz Ziarnowski X2, Damian Grams, Jakub Nowacki

MVP: Mateusz Ziarnowski

——————————————————————————————————————-

Jedynym meczem, w którym nie było wyniku „do zera” było starcie Dach Stefu z Complex Przewóz Osób. Ci pierwsi doskonale rozpoczęli za sprawą pięknych trafień Błażeja Hejaka. Zresztą cudownych goli mogło być więcej, ale do szczęścia od czasu do czasu brakowało centymetrów. Jednocześnie było to najbardziej wyrównane spotkanie tej kolejki, w której walka o punkty toczyła się do ostatniej minuty. Koniec końców to Dach Stef zgarnął trzy oczka, ale Complex pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Complex Przewóz Osób vs Dach Stef 2:3

Dawid Pruciak x2 – Błażej Hejak x2, Dawid Kamiński

Żółte kartki: Dawid Kamiński


Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *