Terminarz II kolejki HALO + ZAPOWIEDŹ

Zagramy w niedzielę 3 grudnia.

Hala MOSiR w Pile, 3 grudnia 2023 roku – niedziela.

9:30 Mrówka – Complex Przewóz Osób
10:00 Eurodach – Zamoście
10:35 Czarni Dawid – Styku Transport
11:10 Panowie Piłkarze – Szafa Premio Nowak
11:45 Szkoła Jazdy Sukces – Kompleks Brzeski
12:20 Retronika – Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa
12:55 El-Fen Leżenica – Szkoła Jazdy Sukces (zaległy z I kolejki)
13:30 Fobas – Eltom
14:05 Colours Factory – El-Fen Leżenica
14:40 Trans-Express Piła – Darpolistas
15:10 Jardo – Leśni Zawada

pauzują zgodnie z terminarzem: STS Logistic oraz Asta Net

Prosimy drużyny o uregulowanie wpisowego oraz dostarczenie listy zawodników.

Zapowiedź kolejki:

Mrówka która w bardzo dobrym stylu pokonała Kompleks Brzeski chce kontynuować drogę do obrony mistrzostwa HALO. Ekipa Wojtka Węgrzyna podejmie Complex Przewóz Osób, który w tym sezonie będzie przechodzić małą przebudowę. Daniel Zawadzki ponownie stawia na młodość i do swojej drużyny wprowadza kolejnych młodych zawodników, z peselami znacząco obniżającymi średnia ligową. Największym talentem który wydał Complex jest Franek Kanduła który obecnie gra w … Mrówce.

Pojedynek Eurodachu z Zamościem to spotkanie dwóch drużyn które tworzą historię pilskiej halówki. Choć składy są znacząco inne niż te kojarzone z pojedynkiem drużyn z przed lat to mecz w naszej ocenie będzie bardzo wyrównany. To dobra okazja do wejścia w sezon i poszukania punktów.

Styku męczył się długo z Jardo, ale ostatecznie pokonał drużynę Przemka Rentza 2-0. Wygrana z Czarnymi Dawid wydaje się być obowiązkiem w kontekście korespondencyjnego pojedynku z Mrówką. Czarni zaczynają sezon i jeżeli zbiora drużynę podobną do tej z zeszłego sezonu, to z pewnością będą trudnym przeciwnikiem dla drużyny Łukasza Skwarka i spółki. To może być najciekawszy mecz kolejki.

Panowie Piłkarze ulegli nieznacznie Darpolistas a teraz będą starać się sprawić mała niespodziankę w meczu z Szafa Premio Nowak. Ci drudzy przegrali po ciekawym spotkaniu ekipie Fobas, czyli dawnemu „Dach Stefowi”. Będzie to pojedynek dwóch solidnych drużyn, ale z dwóch różnych lig poprzedniego sezonu: III i II. My jednak podtrzymujemy tezę, że w HALO zatarły się znaczące różnice pomiędzy II a III ligą, więc wynik tego meczu może zaskoczyć.

Szkoła Jazdy Sukces po przełożeniu wspólnie z El-Fen Leżenica pierwszego meczu wchodzi do gry i już na starcie trafia na rozdrażniony Kompleks Brzeski. Młodość, doświadczenie w SJS zmierzą się z bardzo dużą przeszkodą w postaci Tomasza Brzeskiego i spółki, czyli kolejnej kultowej dla pilskiej halówki mieszanki nazwisk na parkiecie. Jeżeli mecz Styka z Czarnymi zawiedzie kibiców, to pokaz fajerwerków obstawiamy właśnie w tym spotkaniu.

Drugą drużyna która wchodzi do gry jest Wielkopolska Grupa Ubezpieczeniowa, mistrz III ligi poprzedniego sezonu, który rzeczone mistrzostwo wygrał w ostatniej kolejce ligi z zespołem Retroniki. Sytuacja jest o tyle interesująca, że obie drużyny przed tym sezonem się wzmocniły w stosunku do poprzednich rozgrywek halowych. My z dużą uwagą będziemy przyglądać się temu spotkaniu licząc tutaj na sporo goli.

Po półgodzinnym odpoczynku Szkoła Jazdy Sukces przystąpi do zaległego spotkania z El-Fenem, mając w nogach 30 minut gry. El-Fen zainauguruje sezon 2023/2024 z przeciwnikiem podobnego formatu, z którym w poprzednim sezonie był blisko siebie w ligowej tabeli. Co ważne, z punktu widzenia organizatora, o czym przypominamy: kartki (i ich konsekwencje) w przekładanych meczach kumulują się zgodnie z kolejnością rozgrywania meczów. Przykładowo, czerwona kartka (lub trzecia żółta) kartka w meczu SJS z Kompleksem, zawiesiłaby zawodnika na mecz z El-Fenem. Tylko przypominamy 🙂

Mecz na szczycie grupy, dwóch drużyn które typowaliśmy do I ligi oraz pierwsze tego typu spotkanie w tym sezonie będzie pomiędzy Fobas a Eltomem. Obie drużyny wygrały swoje spotkania, obie drużyny liczą na dobry start sezonu. No i obie drużyny mają zawodników którzy tworzą rzeczywiste argumenty za wygraną w tym spotkaniu. Jeżeli przespaliście niedzielne przedpołudnie a macie ochotę spędzić trochę czasu w hali MOSiR (denerwując tym samym dziewczyny i żony) to jest to dobry wybór.

Drugie spotkanie El-Fenu przypadnie na mecz z Colors Factory, które nie znalazło punktów w pierwszej kolejce a być może właśnie z podmęczonym rywalem pokusi się o sprawienie małej niespodzianki. Debiutant rozgrywek ligowych HALO będzie stawiał czoła solidnej drużynie z dawnej II ligi, która za sprawą duetu Ćwiek&Ćwiek będzie chciała dopisać sobie 3 punkty.

Darpolistas po zdobyciu 3 oczek w pierwszej kolejce zawalczą z Trans Express Piła. Ciężko jednoznacznie określić jakie aspiracje mają obie drużyny, ponieważ Darpolistas, co nietrudno się domyśleć, to jeden z efektów rozpadu Darpolu, kilkukrotnego mistrza HALO. Trans Express Piła to solidny przeciwnik w III lidze, który z tego co udało się zaobserwować w I kolejce poczynił delikatne wzmocnienia przed sezonem, czego efektem była pewna wygrana z Leśnymi Zawada…

…którzy to Leśni Zawada zagrają z Jardo na sam koniec rozgrywek. Jardo sezon rozpoczęło od przegranej z jednym z faworytów ligi – Styku Transport. Mecz z Leśnymi powinni rozpatrywać w kategorii trampoliny, odbicia się po porażce, ale z pewnością Leśni nie planują takiego scenariusza. Po pierwszej kolejce i debiucie w rozgrywkach ta drużyna może okrzepnąć i stać się ekipą która będzie podkradać punkty teoretycznym faworytom.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *