KOMUNIKAT

Komunikat ws kontynuowania HALO oraz sytuacji w Lidze FUN i PRO.

  1. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21-12-2020 a losy HALO.

Zgodnie z rozporządzeniem, od dnia 28-12-2020 do dnia 17-01-2021 nie możemy prowadzić rozgrywek amatorskich. Staraliśmy się wczytać w rozporządzenie i znaleźć możliwość kontynuowania rozgrywek, jednak amatorski sport zostaje zamrożony. HALO zostanie wznowione w weekend 23-24 stycznia (możliwe, że poprzez dwie kolejki w sobotę i niedzielę). Wierzymy, że Rząd nie przedłuży lockdownu na sport, który wszyscy kochamy.

Decyzja podjęta jest w oparciu o Protokół na wypadek zakazu rozgrywek, punkt 1, przygotowany przed startem HALO i opublikowany na stronie orlikpila.pl.

AKTUALIZACJA 11-01-2020

W związku z przedłużeniem obostrzeń wprowadzonych w dniu 21-12-2020, rozgrywki HALO zostają zawieszone o kolejne dwa tygodnie.

AKTUALIZACJA 07-02-2020

W związku z przedłużeniem przez Rząd zakazu uprawiania sportu amatorskiego w pomieszczeniach, przedłużamy wstrzymanie rozgrywek. Stoimy na niezmienionym stanowisku: po „odmrożeniu sportu” które w końcu nastąpi dokończymy rozgrywki HALO ligi FUN1 i FUN2 (wierzymy, że w lutym, być może w marcu, dopuszczamy scenariusz, że później).

W przypadku Ligi PRO, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana ze względu na większą liczbę kolejek do końca. Dopuszczamy następujące scenariusze, które prawdopodobnie skonsultujemy z kapitanami drużyn:


Scenariusz nr 1: Dokończenie rozgrywek ligi PRO wiosną:

a) grając sobota-niedziela (2 mecze w weekend)

b) grając 2 kolejki w niedziele (2 mecze w niedziele)

c) grając tak jak dotychczas, co oznaczałoby 2 miesiące rozgrywek.

Scenariusz nr 2: Dokończenie rozgrywek ligi PRO jesienią, przed startem sezonu 2021/2022.

Scenariusz nr 3: Dokończenie rozgrywek poprzez rozegranie Turnieju Finałowego, którego zasady zostałyby dopiero ustalone. Zdradzając rąbek tajemnicy, mamy pomysł na dwu lub trzy dniową rywalizację (w kolejne niedziele), dla kilku najlepszych drużyn, z nieco krótszymi meczami. Wcześniej nastąpiłoby przyznanie punktów „na start” analogicznie do obecnie uzbieranych oczek.

Na tą chwilę odrzucamy Scenariusz nr 4 czyli zakończenie rozgrywek Ligi PRO bez wyłonienia mistrza, ze względu na zakupione już cenne nagrody na sezon 2020/2021.

2. Sytuacja w Lidze FUN.

Przypomnijmy formułę FUN 1: Gramy każdy z każdym jeden raz. Następnie 5 najlepszych ekip utworzy Grupę Mistrzowską FUN1- punkty z pierwszej rundy przepiszemy. Zagramy każdy z każdym jeden raz. Analogicznie utworzymy z 4 ekip Grupę Spadkową FUN1, w której zagramy w podobnej formule.

W chwili obecnej tabela FUN1 wygląda następująco:

Premio Nowak, Jardo, Copy System, Skup Złomu Cichy są już pewne awansu, ponieważ pozostała jedna kolejka I rundy. KP Piła jest w lepszej sytuacji od Czarnych Dawid i Complex Przewozy ale te trzy drużyny mają szanse na awans. O miejscu w tabeli decydują: punkty, bezpośredni pojedynek, różnica goli, gole strzelone. Tabele na orlikpila.pl w trakcie sezonu ustawiają wyżej drużyny z lepszym bilansem bramek.

FUN 2: Gramy każdy z każdym jeden raz. Następnie utworzymy dwie grupy po 4 zespoły (Mistrzowską FUN2 i Spadkową FUN2). Punkty z pierwszej rundy przepiszemy. Zagramy każdy z każdym jeden raz.

Tabela po I rundzie prezentuje się następująco:

Awans do Grupy Mistrzowskiej wywalczyły Szkoła Jazdy Sukces, Leroy Merlin, Biting Lizards, Leśne Dziki.

W drugiej grupie zagrają PAGO BHP Team, KP PIła Juniorzy Młodsi, Futsal PIła Juniorzy oraz Panowie Piłkarze.

W Lidze PRO sytuacja jest jasna: gramy każdy z każdym mecz i rewanż. Na koniec podliczamy punkty 😉

Prosimy wszystkie drużyny z Ligi PRO, FUN1 i FUN2 o sprawdzenie i zweryfikowanie poprawności tabel do dnia 10-01-2021.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *