PÓŁKOLONIE LETNIE 2023

Chcielibyśmy zorganizować najlepsze półkolonie w mieście!

Stowarzyszenie Orlik Piła we współpracy z gralnią Chaos Games organizuje półkolonie ze sportem i grami. Każdego dnia dzieci będą miały zapewnioną moc atrakcji. Nie zabraknie wyjść do kina, na basen, wyspę, Płotki, ogniska dla dzieci i rodziców oraz wyjazdu do poznańskiego ZOO. Czy to najlepsze półkolonie w regionie? Chyba już znacie odpowiedź.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

  1. Zapisy drogą mailową: orlik.pila@gmail.com
  2. Turnusy: 26-30 czerwca, 03-07 lipca oraz 31 lipca-04 sierpnia
  3. Cena: do 31 maja: 599zł

Kiedy zostaną zorganizowane półkolonie?

Z uwagi na rosnące zainteresowanie naszą ofertą, z każdym rokiem zwiększamy liczbę turnusów, które wam oferujemy w okresie letnim. Tym razem zapraszamy na trzy turnusy, które zostaną przez nas zorganizowane. Ich terminy to 26-30 czerwca, 03-07 lipca oraz 31 lipca-04 sierpnia.

W jakim wieku powinno być dziecko, by wziąć udział w półkoloniach? 

W założeniu dziecko powinno mieć minimum pięć lat i być samodzielne w czynnościach codziennej higieny. Niemniej w przeszłości w naszych półkoloniach uczestniczyły również młodsze dzieci. Decyzję pozostawiamy rodzicom – każdy z was wie najlepiej jak wasze dziecko może się odnaleźć w grupie starszych dzieci, jak jest samodzielne, czy jest bardziej wstydliwe czy otwarte na nowe wyzwania. My ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, by dziecko odnalazło się w grupie i czuło się komfortowo. Bez względu na wiek, z pewnością może liczyć na wsparcie naszych opiekunów przez cały czas trwania półkolonii. Górna granica również jest dość płynna, jednak z naszego doświadczenia wynika, że starsze dzieci również nie powinna się nudzić i spędzić świetny czas. W przypadku dużych rozbieżności wiekowych, zawsze nasi Opiekunowie dzielą dzieci na grupy pod względem wieku i nabytych umiejętności.

Orlik i Chaos Games łączą siły.

Nasze półkolonie są organizowane przez Stowarzyszenie Orlik Piła, które odpowiada za część sportową oraz gralnię Chaos Games, która zapewni miły czas z różnego rodzaju grami – komputerowymi, planszowymi i w terenie. Każdy dzień będzie składał się z części rozrywkowej, jak wizyta w Aquaparku, w kinie, wspólne ognisko, plaża na Płotkach, podchody na Wyspie, wizyta w poznańskim ZOO, oraz z części w których prym będą wiedli animatorzy Chaos Games lub Orlika Piła. Tam przeżyjemy razem emocjonującą rywalizację w grach planszowych i komputerowych, odbędziemy treningi piłkarskie, siatkarskie, czy też kurs pierwszej pomocy.

Jak wygląda wyżywienie?

Najczęściej dzieci przyjeżdżają na półkolonie już po śniadaniu w domu. Niemniej zapewniamy im również drugie śniadanie w postaci drożdżówki lub pączka oraz owoców (z racji charakteru półkolonii stawiamy najczęściej na to ostatnie, by promować zdrowy styl odżywiania). Mniej więcej w połowie zajęć udajemy się na obiad do jednej z restauracji. Obiady przygotowane są przez restaurację zgodnie z wymaganiami kuratorium oświaty i sanepidu, dotyczących zbilansowanej diety. Pod koniec dnia dzieci otrzymują również wafelka lub batonika. W trakcie dnia mają również do dyspozycji wodę (staramy się, by nie były to napoje słodzone).

Czy dzieci są ubezpieczone?

Tak, dzieci posiadają ubezpieczenie NNW.

W jakich godzinach można przekazywać dzieci pod opiekę oraz je odbierać?

Staramy się, by każdy rodzic mógł pozostawić dziecko pod naszą opieką jeszcze przed rozpoczęciem pracy i odebrać je po niej. Z tego też powodu nasi opiekunowie są dostępni przed rozpoczęciem zajęć każdego dnia które startują o 8:00, a więc od mniej więcej godziny 7:30 rano. Odbiory następują w dogodnej dla Państwa porze dnia, jednak nie później niż o 16:15.

Jakie atrakcje przygotowano dla dzieci?

Zajęcia w gralni Chaos Games, zajęcia sportowe z wykwalifikowanym trenerem (piłka nożna, siatkówka, koszykówka), wizyty w kinie, zabawa muzyczna dla lepszej integracji grupy, ognisko z kiełbaskami dla dzieci i rodziców, wizyta w Aquaparku, wizyta na lodowisku, gry i zabawy, kręgle lub sala zabaw, wizyta w poznańskim ZOO i wiele, wiele innych.

Ile wynosi wpisowe?

Wpisowe wynosi 649zł za jeden turnus. Możemy wystawić imienną fakturę bez vat lub zaświadczenie o udziale dziecka w półkolonii w celu uzyskania od pracodawcy dofinansowania.

Zapisując dziecko i opłacając wpisowe do 31-05-2022, cena wynosi 599zł.

KONTAKT: ORLIK.PILA@GMAIL.COM LUB 605 219 102

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *