Tor przeszkód dla wszystkich – inny niż zwykle

To wyjątkowy czas, dlatego też zmagania na policyjnym torze przeszkód różniły się od tych, które organizowaliśmy w poprzednich latach. Na szczęście, dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej uczniowie szkół średnich z naszego subregionu w ogóle mogli stanąć do rywalizacji.

Wyjątkowe środki bezpieczeństwa, konieczność dostosowania się do wszystkich obostrzeń obowiązujących w naszym kraju, podział startujących na małe grupy rywalizujące w interwałach – ta edycja „Toru przeszkód dla wszystkich” z pewnością przejdzie do historii, bo w wielu aspektach nie przypominała tej, jaką przygotowywaliśmy w minionych latach. Formalności było znacznie więcej, ale najważniejsze, że się udało i nasza kilkuletnia tradycja organizacji tego typu wydarzeń została podtrzymana, w dużej mierze dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej, które objęło patronat nad zmaganiami.

Na szczęście nie zmieniło się najważniejsze – chęć do rywalizacji uczestników, czyli uczniów szkół średnich z subregionu pilskiego (powiaty: pilski, czarnkowsko-trzcianecki, wałecki, złotowski, chodzieski, wągrowiecki). Na torze przeszkód stylizowanym na ten, z którym mierzą się kandydaci na policjantów nie było „zmiłuj się” i każdy walczył o jak najlepszy wynik. I trzeba przyznać, że w porównaniu z poprzednimi latami kilku uczestnikom udawało się zbliżać do najlepszych osiągnięć w historii.

A jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wy byście sobie poradzili na takim torze, być może będziecie mieli taką okazją, gdy już tylko wrócicie do nauki stacjonarnej w swoich szkołach. W ramach tego zadania Stowarzyszenie Orlik Piła przesłało bowiem ponad 50 egzemplarzy przygotowanego przez swoich członków przewodnika po takim torze przeszkód. Po jednym egzemplarzu trafiło do WSZYSTKICH szkół średnich w subregionie pilskim. Mamy nadzieję, że dzięki temu w czasie przyszłorocznej edycji osiągane wyniki będą jeszcze lepsze niż dotychczas. Powodzenia i dziękujemy za tę edycję!

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *