START HALO 2021!

HALO 2020/2021 zbliża się wielkimi krokami! Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami!

Areną rozgrywek Halowej Amatorskiej Ligi Orlika o Puchar Starosty Pilskiego 20/21 będzie najprawdopodobniej ponownie Hala Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, której remont został odłożony. Alternatywa, w której Organizator ma już zarezerwowane terminy jest Hala Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.

W sezonie 2020/2021 rozgrywki  LIGI PRO rozpoczną się jak co roku po zakończeniu sezonu „trawiastego”, czyli pod koniec listopada – najprawdopodobniej 22.11. Liga potrwa do połowy lutego. Liga FUN 1 i FUN 2 zaczniemy nieco szybciej bo 8.11 . Obie Ligi chcemy zakończyć przed startem sezonu trawiastego.

Ze względu na sytuację z Covid-19 kontaktowaliśmy się ze Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Pile, jak również dokładnie przeanalizowaliśmy rządowe wytyczne dostępne na stronie gov.pl.

Wprowadzamy koordynatora bezpieczeństwa, który będzie zobowiązany do bycia na łączach z zarządcą hali, w celu zgłoszenia uczestników ligi. Będzie odpowiedzialny za pilnowanie przestrzegania limitów ludzi w hali, zasłaniania ust i nosa przez osoby nie będące zawodnikami (np oczekujące na mecz), dezynfekcję rąk i sprzętu. Dokładne zadania i obostrzenia opisaliśmy w Regulaminie.

W tym roku przewidujemy podział na trzy ligi.

Liga PRO to najwyższa klasa rozgrywkowa w której nie ma ograniczeń ze względu na przynależność zawodników do klubów futsalowych lub lig trawiastych. Tu walka toczy się na całego, o mistrzostwo, wypasione nagrody rzeczowe i cenne puchary.

Liga FUN to zaplecze PRO. Zostanie stworzona w podobny sposób jak rok temu. Zostanie utworzona z najlepszych zespołów zeszłego sezonu Ligi FUN. Tu emocje będą nie mniejsze niż w lidze PRO, choć poziom nieco bardziej amatorski!

Liga FUN 2 dedykowana jest dla OldBoyów, drużyn szkolnych i tych które zaczynają przygodę z futsalem.  Wprowadzamy tu zastrzeżenie, że drużyna chcąca grać w tej lidze, w poprzednim sezonie nie zajęła miejsca wyższego niż 5 w lidze FUN. Chcemy by ta liga była kompletnie amatorska, a wyniki meczów nie oscylowały w okolicy różnicy 10 goli.

Od sezonu 2020/2021 obowiązywać będą spadki i awanse do niższej i wyższej ligi! Awansują i spadną po dwie drużyny.

Rozgrywki będzie sędziować dwójka arbitrów. Liga zostanie rozegrana nowymi (jak co sezon) piłkami dedykowanymi do futsalu.

Zgodnie z wynikami ankiety satysfakcji (przeprowadzonej wiosną 2020) planujemy:

  1. Wprowadzić bardziej restrykcyjny limit przekładania meczów na inny dzień. O wszystkim poinformujemy w regulaminie.
  2. Nie wprowadzać systemu grania sobota-niedziela. W większości przypadków (poza max 2-3 kolejkami) będzie to jeden dzień – wybraliście niedzielę. Tak też staraliśmy się rezerwować halę.
  3. Przyjąć zasadę upublicznienia zgłoszonej listy zawodników na naszej stronie. (Będzie można dopisywać jak zawsze, ale baza będzie publiczna).

Zapisy do ligi rozpoczynamy z dniem dzisiejszym, zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu doprecyzowania niejasności: 605 219 102 lub bezpośrednio poprzez fanpage Orlika na facebooku.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *