Podsumowanie na półmetku.

Pierwsza runda OLA STYKU 2022 dotarła do półmetka rozgrywek.

Przypomnijmy: w pierwszej rundzie gramy każdy  z każdym a następnie drużyny utworzą dwie grupy o zbliżonym do siebie poziomie uczestników.

Co wydarzyło się przez te pięć kolejek?

Prowadzi Skup Złomu Cichy który dzięki dobrej grze młodych zawodników: Alana Majewskiego, Patryka Załachowskiego czy też Marcelego Wysockiego, punktuje kolejnych rywali. Ekipa Mariusza Cichego wygrała ostatnio po zaciętym boju z Jardo (2-1) i to właśnie młodzi zawodnicy Skupu decydowali o podziale punktów. Skup przegrał jeden mecz, z Dach-Stef (2-6).

Wspomniane Jardo radzi sobie w lidze poniżej oczekiwań, mają 6 punktów po 5 spotkaniach. Kilka meczów było „na styku” (np. w meczu ze Styku). Jednak cały czas brakuje ewidentnie boiskowej pewności i opanowania w wykańczaniu akcji.

Z kolei Dach-Stef uległ jedynie drużynie Jardo, natomiast wygrał między innymi ze Styku Transport oraz młodą ekipą Kominiarz Team, w ostatniej kolejce po niezwykle zaciętym spotkaniu w którym to chłopaki z Kominiarza prowadzili 1-2. Dach-Stef ewidentnie celuje w grupę mistrzowską, a pomóc w tym może łapiący kolejne tytuły MVP meczu, Błażej Hejak.

Kominiarz Team jest najmłodszą drużyną rozgrywek, w przed ostatniej kolejce udało się im wygrać aż 7-0 z Naklejkomanią. Widać u chłopaków wiele zacięcia, dobrej techniki, ale chyba brakuje ogrania w lidze. Takie drużyny w przeszłości często po 1-2 sezonach stawały się faworytami rozgrywek. Trzymamy kciuki za młodość z Kominiarza Team.

Jak już jesteśmy przy młodych ekipach, to przykładem takiej drużyny był Complex, nie grający w lidze. Gra jednak El-Fen Leżenica, która pożyczyła kilka znanych twarzy z Complexu, jak choćby bramkarz, Franek Kanduła, chyba najmłodszy zawodnik ligi, czy Kacper Perek. El-Fen ma ostatni dzwonek, żeby bić się o górną połowę tabeli. Bardzo ważny będzie w tym kontekście mecz z Jardo.

Naklejkomania ma już tylko matematyczne szanse na górną połowe tabeli, ale to drużyna koleżeńska – zakładowa. Niekoniecznie skład jest tożsamy z tym, do którego przyzwyczaiła nas Naklejkomania w poprzednich sezonach ligi halowej. I to jest właśnie w lidze Orlikowej fajne – budowa drużyny opartej o znajomych z pracy. Szczerze podziwiamy podejście do tematu i trzymamy kciuki.

Inną koleżeńską drużyną jest kompleks Brzeski. Tomasz Brzeski zmontował „starą” ekipę, złożoną z Dawida Czajki (drugi w tym newsie piłkarz, seryjnie łapiący MVP meczu), Sławka Świderskiego czy Artura Kwiatkowskiego. Kompleks zdecydowanie powalczy o górną połowę tabeli, a przy odrobinie szczęścia może okazać się czarnym koniem rozgrywek?

Po piętach ekipie Tomasa depcze Jadwiżyn Panowie Piłkarze który w minionej kolejce był o krok od sprawienia niespodzianki ze Styku transport. Przegrana 0-2 (do przerwy 0-0) nie powinna jednak podcinać skrzydeł ekipy Kamila Krygiołki. Mateusz Kintter i spółka powinni w najbliższych kolejkach nie raz namieszać i włączyć się do walki o awans. Jest to drużyna która powstała dzięki połączeniu sił dwóch zaprzyjaźnionych ekip z halówki.

No i wreszcie wcześniej nie wspominana Mrówka. Faworyt ligi. Ale ukąszony przez Styku Transport. Wojtek Wegrzyn, Kuba Skwarek, Radek Góźdź czy Patryk Koc… Długo by wymieniać ten gwiazdozbiór ? W chwili obecnej Mrówka ma tyle mniej punktów co pozostali liderzy tabeli ale jeden mecz zaległy – z Naklejkomanią. Zostanie on rozegrany w środę.

Styku Transport, dumny sponsor ligi ? W pierwszej kolejce przegrał z Dach-Stef ale później z meczu na mecz rozkręcał się. Kuba Nowacki jak nikt inny potrafi ustawić zespół i dyrygować kolegami z drużyny, a efektem tego były wygrane z Mrówką, Jardo, El-Fen i Jadwiżynem Panami Piłkarzami. Jestesmy niemalże pewni awansu drużyny Łukasza Stycznia do grupy walczącej o mistrzostwo, ale do końca pierwszej rundy oczywiście wszystko może się zdarzyć.

UWAGA! W następnym tygodniu, ze względu na remont Orlika na Zielonej Dolinie, mecze będziemy rozgrywać w Kotuniu. Terminarz niebawem.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *